| anonim_4396 a întrebat:

am o verisoara care a fost cu un baiat timp de 2 ani. s-au despartit si si-a facut alt prieten.acum cateva saptamani, s-a despartit si de acesta si si-a facut un alt nou iubit.eu pe acela cu care a stat 2 ani nu l-am cunoscut. dar pe al doilea da. si vreau sa fie din nou cu el pentru ca este un baiat foarte de treaba. iar pe al treilea il stiu dar nu chiar asa de bine. ea nu mai vrea sa fie cu cel de-al doilea baia t pentru ca spune ca s-a saturat de el.nu stiu cum sa fac ca sa fie inapoi impreuna.parintii lor se cunosc si cred ca nu ar fi o greseala daca s-ar cupla din nou.ma puteti ajuta? va rog.multumesc

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ai treabă, nu te bagi.
Când este vorba de sentimente nu ai niciun drept de a lua o decizie în locul altei persoane.
Ea se va hotărî ce va face şi cum. Nu are relevanţă că se cunosc părinţii sau mai mult că ai cunoştinţă de cauză despre unul dintre băieţii cu care a vorbit ea.
Cu tot respectul care îl porţi faţă de ea cel mai bine poţi să-i spui să fie foarte atentă la decizii ca să nu aibă de suferit.
Dacă s-ar lua după tine şi ar avea parte de o decepţie că te-a ascultat, împotriva cui crezi că se va întoarce reproşul, cearta şi ura? La varianta asta te-ai gândit?
Nu ai de ce să faci pe Cupidon!
Pa, pa.

| cristi202 a răspuns:

Daca ea se satura la un moment dat de cei cu care vorbeste, atunci ma tem ca nu prea mai ai ce face. Asta ti-e verisoara... O fi baiatul de treaba, dar crezi ca lui i-ar conveni asta, odata ce el e de treaba, iar ea l-a lasat, sa se mai intoarca la ea? Si te-ai gindit cumva si la ce va simti prietenul de acum in cazul in care ea s-ar intoarce la al doilea? Incearca sa vezi intreaga perspectiva, nu doar ceea ce s-ar putea sa iti convina doar tie.

| pisoias a răspuns:

Nu cred ca ar putea sa te ajute cineva.De fapt scuza-ma ca-ti sun dar de ce esti atat de interesat ca cei doi sa se cupleze din nou? Nu cumva tu esti cel in cauza?