| nutu21 a întrebat:

am si eu o mica mare dilema referitor la o fata, ea lucreaza la un bar de zi, ne cunoastem un pic dar nu prea mult, nu am incercat sa ma bag in seama cu ea pana intr-o zi cand aveam de platit o cafea si un suc, imi ia bani doar pe cafea si la suc imi spune ca ma invita ea, ii zic sa imi i-a bani si pe suc, nu vrea, ca candva o sa o invit la un suc... ok mai trec din cand in cand pe acolo si ce urma sa fac sa ma scap de datorie adica sa ii propun sa iesim la suc, de acord acum urma sa vedem cand o sa fie libera i-am cerut si nr ei de tel nu a spus ca nu o sa mi-l dea dar nici pana azi nu mi la dat, am mai insistat cu iesirea si nu prea a vrut, acum nici nu vreau sa fiu stresant nu? cand sunt acolo ne privim destul de mult imi acorda atentie si mereu ma invita la ceva, ultima data cand am fost pe acolo ma intalnesc cu un cunoscut de-al meu in bar la ea, el observa ca ma priveste mereu si ii zice si ei chestia cu privirea, cum tipul era glumet mai facea glume serioase cu ea, la un moment dat ii zice ca eu o plac mult mult, raspunsul ei a fost CA E CEVA FRUMOS NU E NIMIC RAU IN ASTA acum ce sa fac cum sa reactionez sa fac in asa fel sa ies cu ea sa o cunosc sa ne cunoastem, de aceea am nevoie de parerile, sfaturile voastre multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Adelutza_8961 a răspuns:

Frumoasa poveste...
si foarte calumea fatabig grin
parerea mea e ca nu vrea sa cedeze prea usor. din cate povestesti tu... te placebig grin si si ei i place ca tu o placi pe easmug
Noua fetelor ne place sa fim mai dificile.nu e frumos sa te lasi asa din prima... Mai incearca...surprinde´o cu ceva. du´i o floare s´au daca ti se pare un gest prea exagerat pentru inceput. poti sa o abordezi direct. spune-i tu ca o placi nu prietenul tau. Reactia o sa fie diferita. baftaa! big hug

5 răspunsuri:
| simf a răspuns:

Se joaca si asta ar trebui sa faci si tu. cocheteaza, provoac-o si apoi spune-i ca a fost doar o gluma. si fa asta din ce in ce mai intens, incepi cu "ochi ca ai tai zau de-am mai vazut vreodata", ajungand la "tu stii ca esti femeia visurilor mele", mereu zambind, astfel incat sa nu stie ce sa creada.

| stress9 a răspuns:

Adelutza are foarte mare dreptate, dar e bine sa iei in calcul toate posibilitatile... una a fi sa aiba prieten s. a. m. d. bafta nu mai fi timid ca asa se pare

| ant1 a răspuns:

Pai tie iti place de ea?

| ant1 a răspuns:

Poti sa ii spui:
"Am fost ieri pe aici si nu te-am vazut"(minti :p)
Ea daca iti raspunde ca de fapt ieri era acolo si nu te-a vazut, o intrebi cum are programul. Dupa ii zici:
"Inseamna ca dupa [ora cand termina ea] putem merge undeva sa bem sucul ala."
Sau te gandesti tu la ceva. Nu ai nevoie de o replica anume sa o de-a gata daca zici ca te place.
Cati ani ai?

| nutu21 explică:

Normal ca imi place de ea, inteleg ca poate nu vrea sa cedeze din prima, un gest ce il apreciez si eu la o fata, de iesit nu prea iese sa o intalnesc pe undeva, prietenul meu nu are nici o legatura cu ea este in afara acestui joc daca s-ar putea numi asa, acum cand o sa mai trebuie pe acolo ce sa ii zic? iar aceleasi lucruri? acum ar fi nevoie si din partea ei un pas cred, doar ca e cam greu de convins