| liljhon a întrebat:

Buna am un prieten care ar fi interesat sa evite ejacularea rapida astept sfaturi?

Răspuns Câştigător
| jedi_7867 a răspuns:

Pe scurt, totul se reduce la constientizarea nivelului de excitatie si controlul nivelului la care te afli.
Constientizarea se face acordand mai multa atentie la cum te simti.
Controlul se face acordand atentie la 3 factori: Respiratie, stimulare (frecventa si locatie) si contractia muschiului pubo-coccigian.
Recomandat este sa fie obtinut un control al nivelului la care te aflii... cresti pana la un nivel ridicat si-l mentii. Daca-l depasesti, reduci frecventa sau schimbi locatia stimularii, schimbi respiratia (mai profunda) si contracti PCM.
Pentru antrenarea controlului este recomandata progresia stimularii: 1. masturbare uscata -> 2. masturbare lubrefiata -> 3. woman on top.

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pai ori se goleste inainte cu vreo jumatate de ora, ori, si da cu spirt, sau lidocaina, parca se numeste, care scade sensibilitatea glandului! Si e foarte indicat, de asemenea, sa se inceapa cu pozitia "woman on top!", adica ea deasupra, atat pentru ca e menajanta pentru el, cat si ca astfel ea controleaza cel mai bine miscarile, ritmul, intensitatea si profunzimea, amplitudinea... iar la schimbarea pozitiei, e randul lui, sa ofere...

| Parintele a răspuns:

Incearca cu prezervativ.pamna se mai obisnuieste. daca nu tine.mergi la medic.

| alexgogo a răspuns:

@PsihoSex lidocain este un anestezic local, sub forma de spray. nu e recomandat sa iti dai pe acolo cu ea...
@liljohn, ai primit multe sfaturi, eu am vazut ce intrebari ai mai pus p-aci, iti doresc mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa bea un vermut rosu inainte de ...sa stea doamna deasupra, dureaza mai mult.si antrenament. aaanttreeenameent. daca nu sunt sprayuri contra ejacularii rapide.succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa ziceti cu totii:"am un prieten..."nu ati recunoaste ca va face jucarioara figuri...pentru nimic in lume! dar asta e alta poveste, ce vreau sa iti spun este ca trebuie sa faci sex mai des. daca faci o data la luna sau mai rar, iti dai seama ca nu ai cum sa te controlezi, cel putin la prima serie de "exercitii". dar daca iti faci o relatie serioasa si vei face sex regulat vei vedea schimbari importante.si am citit undeva de niste exercitii cu prosopul si anume, faci "inviorarea"si apoi atarni un prosop pe ea si incerci sa tii prosopul pe jucarioara. sper ca intelegi ce vreau eu sa iti explic aici.si functioneaza ca am experimentat pe sotul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar dati vina pe prieteni?oh go on