| jojogyna a întrebat:

Buna as vrea sa ma ajutati am o relatie de 2 luni cu un baiat, era foarte atent cu mine, chesti din aste dar de o saptamna s-a schimbat, este foarte rece cu mine, de vorbit numai eu trebuie sa ii zic in rest el nu ma intreaba, si am vorbit cu el ca nu imi place cum este si daca va mai fi asa ma voi schimba si eu, si mi-a zis sa ma schimb sa vada cum mai pot fii, ajutati-ma cum sa-l fac sa vina inapoi la mine, sa ii mai pese de rel noastra, vreau sa il fac sa regrete si gelos. HELP

Răspuns Câştigător
| papushBBY a răspuns:

In situatia asta nu prea ai ce face,din cate ai povestit tu,dupa toate gesturile lui probabil vrea sa va despartiti,da-i timp,nu il mai baga in seama,chiar daca tii la el si ti-e greu sa nu vorbesti cu el,lasa-l in pace cateva zile,nu e bine sa il stresezi in perioada asta,nici unui baiat nu-i plac fetele stresante. smug
Si inca ceva, el trebuie sa te placa asa cum esti, nu e nevoie sa te schimbi pentru el, totusi gandeste-te si tu, poate faci ceva care lui nu-i place, ceva care il deranjeaza.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu trebuie să-l faci gelos sau să regrete, ci dimpotrivă poartă o discuție civilizată și deschisă cu el!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Lasa-l impace daca nu te vrea. Esti in stare sa iti cauti altul nu poti obliga sa vina la tine, pentru ca ti se scoala o idee de gelozie si regret.

| Felys a răspuns:

Dragoste cu sila nu se poate, daca el nu te mai doreste ai face bine sa il lasi in pace, cauta pe cineva pentru care sa insemni mai mult decat o simpla prezenta feminina

| Diana867 a răspuns:

Buna! Nu vreau sa te supar, dar cred ca ori si-a gasit pe alta, ori s-a plictisit de tine. Sincer, eu zic sa-i lasi putin spatiu. daca el va considera ca vrea sa nu mai aveti o relatie iti va spune sau il poti intreba tu. Nu are rost sa stai cu un baiat caruia nu-i mai pasa de tine. Si stai linistita sunt o multime de baietii in lumea asta, dar poate inca nu ti-ai gasit potrivitul. Si daca chiar vrei sa-l faci gelos, poti incearca varianta dar cred ca o sa-l indepartezi si mai rau de tine. Sper ca te-am ajutat.happy

| ABCDEFGhijklmnopqrss a răspuns:

Poate are pe alta..nu are rost sa te schmbi tu pentru el!winking