| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
As vrea sa stiu daca o persoana a fost cununata la biserica si a divortat iar acum se cununa din nou (cu o alta persoana ) trebuie facuta vreo slujba de dezlegare?

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu m-am casatorit cu o femeie divortata. A trebuit sa mearga la mitropolit, ca sa-i dea o scrisoare catre preotul paroh, dar cazul ei a fost mai special, pentru ca ea era studenta la teologie. In cazul mirenilor este cu siguranta mai usor, trebuie insa sa vorbesti cu preotul paroh sa vezi ce trebuie sa faci.

| pietrean a răspuns:

Intreaba popa, daca esti credincios, nu pe copii ce posteaza aici tot felul de intrebari stupide despre sex.
Daca vrei slujba de dezlegagare, asta inseamna ca esti credincios.Atunci de ce ai divortat? Ce zice popa in biserica, la cununie?
As prefera sa nu-mi raspunzi! Sunt satula de astfel de credinciosi!

| CristinaCrisy a răspuns:

Nu se face slujba de dezlegarelaughing ce stupizenie mai e si asta. Wtf?! Atunci cand se căsătorește religios a 2-a oara, nu se face normala slujba ci una mai scurta. Pt ca odata casatorit religios cu cineva cu ala ramaiwinking