| Love123 a întrebat:

buna... am venit cu continuarea intrebari trecute
Am vorbit cu el pe mess si mi-a spus asa :
'nu ca nu esti draguta dar nu stiu nu sin perioada aia nu ma interesaza o prietena deocamdata si nu stiu nu prea esti gen meu'
Si nu stiu daca asta simte el cu adevarat sau i este frica sa se implice intr-o relatie serioasa dar dupa parerea mea cred ca ar trebui sa astept raspunsurile voastre.

2 răspunsuri:
| JustSomebody a răspuns:

Buna.Eu nu cred ca trebuia sa ii ceri prietenia pe mess sau pe facebook.Lucrurile astea se discuta intre 4 ochi. Daca erati fata in fata ti-ai fii putut da seama daca minte sau nu dupa gesturile si expresiile lui.Ca si cum ai fii citit in ochii lui ce simte si ti-ai fii dat seama si dupa vocea lui daca era calda sau rece ori tremura. Daca vorbesti despre dragoste pe mess sa stii ca nu rezolvi nimic. Daca era ocupat cu un joc sau ceva si nu avea chef sa iti scrie si a zis nu? Eu zic mai intreaba-l o data cand sunteti fata in fata, nu conteaza ca sunteti in parc, pe strada, etc., si fii atenta la gesturile lui.Si pe langa asta trebuie sa judeci si caracterul lui cu tine. Daca este cam idiferent fata de tine crezi ca te place? Dar daca este mai cald cu tine? Trebuie sa studiezi un pictongue. Poate vei incerca sa il cuceresti.Trebuie sa ii zambesti mereu si sa mentii contactul vizual. Daca nu ai facut asta, crezi ca se simte atras de tine? Poate exista dragoste intre voi dar inca el nu si-a dat seama, deci arata-ihappy.Fii curajoasahappy.Si nu cred ca nu are curajul sa iti zica da.Cred ca nu este inca convins ca sa iti zica da. Sper sa faci alegerea potrivita.Byehappy

| Giulykaa a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa mai incerci o data si de aceasta data sa vorbesti cu el fata in fata, deoarece asa iti vei da seama daca asta simte el pentru tine sau nu are curajul sa iti spuna adevarul. Sper ca te-am ajutat. Funda?