| Marrythenight a întrebat:

Ce parere aveti despre o relatie la 14 ani? ceva care sa nu implice chestii sexuale. Doar saruturi, imbratisari si cam atat. Astept raspunsurile voastre. happy Fundaaa

Răspuns Câştigător
| Pearl01 a răspuns:

Buna. O relatie la 14 ani este inca fragila, insa de undeva, candva tot trebuie sa incepi, atata timp cat ai grija sa nu ramai insarcinata sau sa te alegi cu vreo boala, e ok daca incepi treptat. E frumoasa iubirea adolescentina. E inocenta, incepi sa inveti lucruri, cum e cu baietii, relatiile, dragostea, insa depinde mult si cu cine esti, cum e persoana de langa tine, cum te trateaza etc. Sunt frumoase giugiulelile daca si cel de langa tine iti raspunde la fel, ii plac si lui astea. Trebuie sa ai rabdare si tu si el intr-o relatie, sa nu va grabiti, sa va bucurati de momentele petrecute impreuna, de voi. Nu as putea sa zic ca e gresit sa ai o relatie de la 14 ani, o data si o data tot trebuie sa ai si tu un prieten, insa ai grija, mai ales cu sexul. Protejati-va indiferent de situatie. Iar pe partea sentimentala, daca pui prea mult suflet cu o persoana nepotrivita ajungi sa suferi, macar sa merite daca tot pui suflet, sa te merite pe tine, iar pentru asta trebuie sa-l cunosti bine si sa lasi sa treaca timpul, sa-ti dai seama daca e ok sau nu.

4 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Părerea mea este că fiecare începe să aibă o relaţie atunci când simte că este pregătit.
Unele persoane se maturizează mai repede, în timp ce altele se maturizează mai târziu.
Dacă doreşti să te implici într-o relaţie cu un băiat mai mare decât tine, cum cred că te şi gândeai, ai grijă ca aceasta să rămână numai la săruturi, întâlniri şi îmbrăţisări.
Este păcat să faci o greşeală la 14 ani din cauza imaturităţii pe care să o regreţi mai târziu. Cred că ştii la ce m-am referit.

Pa-pa.

| Marrythenight explică (pentru Hydrangeaceae):

Nu e vorba de mine. Eram doar curioasa happy

| GreenBubble a răspuns:

Cat timp nu implica "chestii sexuale" si daca tipul nu e cu mult mai mare decat tine nu cred ca e asa o mare problema, numai sa fii cu capul pe umeri...intelegi ce vreau sa spun.

| ჯpLaNe a răspuns:

Ceva foarte normal happy