| farazambet a întrebat:

ce cadouri speciale (nu banale, gen un parfum, un ceas si alte chestii de genul) ceva sa surprinda pe bune persoana iubita? funda cel mai special!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O noapte în doi!
Pa, pa.

| cuvant a răspuns:

Un calendar cu voi doi sau cu tine, un tricou personalizat cu pozele voastre si cu un mesaj dragut. O carte care sa o ajute. Un album de poze cu dedicatii. O excursie impreuna.
Sunt foarte multe lucruri care aduc mai multa placere decat un parfum.

| Danyelusha a răspuns:

Pentru femeie poti alege:
- un set format din fular si o pereche de manusi, fiind utile oricui in anotimpul rece;
- o bijuterie mica, ca de exemplu o brosa;
- o cutie de bomboane, frumos impachetata, sau, daca esti destul de mare si te poti descurca in bucatarie, ii poti pregati mamei prajitura preferata;
- un album cu cele mai frumoase poze pe care le-ati facut impreuna;
- diferite produse pentru ingrijirea tenului sau a parului.
Exista o sumedenie de idei de cadouri pentru un barbat care va pot salva in cazuri neinspirate:
- un portofel, in care poti pune o poza, de dimensiuni mici, cu tine si tatal tau.
- muzica este unul din cele mai raspandite cadouri utile si elegante: daca stii exact ce gusturi are, poti achizitiona un CD cu muzica preferata;
- produse pentru fumatori daca este cazul (eventual o pipa frumoasa, o bricheta sau o scrumiera);
- o agenda, care ii poate fi utila la serviciu, si astfel poti fi sigur ca nu va uita niciodata cine i-a daruit-o;
- un DVD cu filmul lui preferat.
Inainte sa cumparati un cadou pentru parintii vostri, incercati sa aflati din timp ce le-ar prinde bine sau ce si-ar dori. Sau:
https://www.miniprix.ro/love/?gclid=CJHVmPDQ5qwCFUGFDgod5A92Kw
Sper ca ti-am fost de ajutor;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine cadoul perfect sunt cartile.Carti enciclopedii, dictionare, ghiduri de conversatie in alte limbi s.a.m.d.
Cartile sa le primesc, nu sa le ofer cadou.

| Inna80 a răspuns:

Calendar personalizat cu voi doi! Un beanbag, un glob de sticla cu poza voastra, un tricou personalizat cu un mesaj haios. Un briceag elvetian. Depinde ce fel de om este, ce varsta are, etc