| Dydytzik a întrebat:

ce pot sa ii spun prietenei mele sa inteleaga ca ea e cea mai buna PRIETENA A MEA? ceva, status, citate etc...nu.mi raspundeti cu: "spune. i ce simti tu ca sa inteleaga sau ceva de genul"

Răspuns Câştigător
| Maraa a răspuns:

Http://www.dedragoste.com/......enger.html
http://www.citateistete.ro/2008/03/15/citate-despre-prietenie/
http://enciclopedie.citatepedia.ro/index.php?c=prietenie
http://www.pinklove.ro/......rieteniei/
http://www.intelepciune.ro/despre/prietenie/citate
Sts:
1.Nu e sora mea pe bune dar ma bucur ca am gasit-o printre atata lumelove struck.
2. Dumnezeu ne-a facut prietene pentru ca mamicile noastre nu ne-au putut face surori.
3.Un prieten adevarat iti vede prime lacrima, pe a doua o sterge iar pe a treia o opreste.
4.Prietenia inseamna a fi frate si sora, doua suflete ce se ating fara sa se confunde, doua degete ale aceleiasi maini.
5.Stie sa-mi fie prietena fara sa fi facut cursuri speciale!
6.Indiferent ce viata ne va da, indiferent ce cale vom urma, prietenia noastra va ramane peste timp!
7.Un prieten este cineva care te stie pe dinafara si inca-i mai place ce vede.
8.Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate, sa dau ce-i mai bun din mine.
9.Un prieten este alaturi de tine atunci cand nu mai e nimeni altcineva!
10.Prietenii au ceva ce iti lipseste...de pilda optimismul.Ei te fac sa simti ca totul va fi bine in lume cat timp iti vor sta in preajma
11.Ea mi-e ca o sora, ne intalnim la scoala la aceiasi ora. Avem idei fixe, radem dupa culise, iar cand cortina a cazut, veselia a inceput \dancing
12.Am cea mai buna prietena din intreaga lume imparte cu mine si rele si bune. Parca ar fi cu mine din acelasi sange. Pentru mine plange :X
13.Prietenia dintre noi as vrea ca sa nu dispara, caci e un paradis frumos al anilor de scoalalove struck :*
14.Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere, chiar daca scena a luat sfarsit.
15.Tu stii Cand am o suparare, tu stii cand ceva ma doare, tu ai ramas cand nu aveam nimic m-ai ajutat sa ma ridic.
16. Daca maine ar fi sa mor inchid ochii si voi zambi, ca stiu ca o sa am la capu meu prietenii!
sau
1. Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.
2.Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei.
3. Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...
4. Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.
5. Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI.
6. Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta.
7. Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor.
8. Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.
9. Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.
10. Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa.
11. Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.
12. Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.
13. Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
14. Dintre toate prietenele pe care le-am cunoscut tu esti cea pe care nu vreau sa o uit, si daca mor inaintea ta, voi ajunge in Rai si te voi astepta.
:-* Sper sa-ti placa.
Si asculta melodia cu Adda -Prietenie adevarata http://www.youtube.com/watch?v=q5Yv6btQgtU

5 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Alege in viata drumul scurt Spune-i ca o placi decat sa-i faci poezii sa citeasca saraca 1 luna Spune-i in fata simplu Esti cea mai buna prietena a mea Bafta

| Deniisze a răspuns:

Nu trebuie sa ii spui ca este cea mai buna prietena a ta... Ea ar trebui sa stie asta sau cel putin sa isi dea seama...

| gfy a răspuns:

Daca nu preferi sa-i spui ce simti, n-are rost sa te mai complici. Aici esti la fel ca Basescu, citesti de pe o foaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai vrea să convingi o persoană prin statusuri sau citate că este cea mai bună prietenă a ta? Nu vrea să înţeleagă asta? Ce urât sună.O prietenie nu se arată aşa.Şi în plus,ea va ştii cu siguranţă asta, o dată ce i-ai arătat. Nu încerca să o convingi, demonstrează-i.

| Motorca_Rafael_1975 a răspuns:

Buna! ce pot sa îi spun prietenei mele sa înțeleaga ca ea e cea mai buna PRIETENA A MEA?