| anonima1694 a întrebat:

Ce sa ii spun prietenei mele ca vreau sa devin cea mai buna prietena a ei? Adică ce pot sa fac ca sa creadă si ea asta?laughing

6 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Nimic! O prietenie se construieste in timp si nu intr-un minut punand intrebarea "vrei sa fii cea mai buna prietena a mea?" cum faceati la clasele mici. nici nu e obligatoriu sa te considere si ea la randul sau pe tine cea mai buna prietena a ei, atat timp cat stii ca te poti baza pe ea, nu te dezamageste si va place sa va petreceti timpul impreuna. tot ce poti face e sa ii fii o prietena cat poti tu de buna si cam atat.
bafta!

| AFR81 a răspuns:

Nu poti sa ii spui: "hai sa fim cele mai bune prietene" si gata se rezolva. Chiar daca ea, din politete, va accepta, in sufletul ei fii sigura ca nu vei fi cea mai buna prietena. Poti sa-ti castigi statutul acesta in timp, ajutand-o la nevoie, fiind langa ea in momente placute sau neplacute si luand parte la diferite activitati impreuna.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta e parerea ta despre relatiile intre oameni. zici o treaba si puf se intampla

| AdrianVoicu a răspuns:

Vrei sa fii sotia pe vecii?
Asta trebuie sa ii spui

| DonPedroFantastik a răspuns:

Cumpara-i un motocultor. happy