| Vaallyy999 a întrebat:

Credeti ca, copiii ar trebui să le spuna părinților tot? Ma refer in general despre probleme si ce fac ei. Ar fi exagerat sa le spuna absolut tot? Ce credeti? Spuneți-mi mai multe.

Răspuns Câştigător
| LoredanaS19 a răspuns:

De părinți nu e bine sa ti secrete, dar ca si copil nu le poți spune părinților absolut tot, asa cum ii spui unui prieten căci totuși sunt părinți si trebuie sa ai respect fata de ei happy părinților e bine sa le ceri ajutorul căci ei vor sti cel mai bine sa te ajute, dar cum spuneam, nu chiar totul se spune părinților happy

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ar fi bine sa le spui, ca pana la urma sunt singurele persoane din lumea asta care te iubesc cel mai mult si-ti vor ramane alaturi mereu.
Dar daca relatia nu-ti permite sa fii comunicativ cu ei, asta e.
E bine totusi daca ei sunt deschisi si inteleg sa comunici si sa le spui cat mai multe din probleme tale ca sa te poata ajuta.

| sabin89 a răspuns:

Cam intre 90 si 92%; deci nu chiar tot.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ar fi exagerat sa le spuneti parintilor tot, ci normal, pentru ca sunt singurii oameni din lume care va iubesc si va vor binele neconditionat.
In orice caz, un parinte adevarat, isi cunoaste copilul foarte bine si-i stie foarte bine si secretele, chiar daca nu i le spune.
Vorbesc din prorpia-mi experinta cu 2 copii, cand azi radem si le spun de anumite chestii si ei se inrosesc de jena si ma intrebaa, cum de stiu, de unde stiu... dar este normal, pentru ca traiesc cu mine in casa, i-am vazut si ii cunsoc de la zambetul de pe buze, daca este unul vesel si fericit sau este unul de tristete, o mama stie tot!

| WaterDrop a răspuns:

Pana la 18 ani, cat timp esti sub tutela lor si problemele tale sunt si ale lor, da. Dupa acea varsta poti sa le spui ce vrei.

| gazza01 a răspuns:

Mai, ideal ar fi sa le spunem tot fiindca ei sunt mai maturi si ne pot impiedica sa facem ceva gresit. Numai ca noi nu le putem spune tot pentru ca ne e teama de reactia lor. Imi fac asa gen un film in cap, gen daca eu as fi parinte si mi s-ar spune "X" lucru... Cum as reactiona? Si chiar nu stiu... Ar fi ok daca am gandi de 10 ori inainte sa reactionam.