| yopancini a întrebat:

cum as putea sa devin mai social fata de oameni. Dau fundita.Cas prea timid ghiar daca tot imi propun sa ma schim si nu reusec...

Răspuns Câştigător
| AdeeLinee a răspuns:

Incearca sa vorbesti mai mult cu colegii tai, propunele sa iti faca cunostiinta cu mai multe persoane.Nu ezita sa accepti o invitatie atunci cand ti se propune(la picnic, la club, intr-o excursie, etc). Pune intotdeauna binele inainte si fi optimis.Imagineazati cum ar fi sa fi inconjurat de multe persoane si sa fi mereu in centru atentiei, asta iti va da putere.Incearca sa fi mereu acolo cand cineva are nevoie de tine astfel vei fi mai apreciat.Renunta putin cate putin la pc si tv, si comunica mai mult la tel(este mai usor) si atunci cand iesi afara.Incearca sa te implici mai mult in activitati scolare si extrascolare, in proiecte, etc.Nu te da inapoi atunci cand vezi ca altii au pareri diferite de ale tale pentru ca fiecare persoana vede lucrurile din punctul sau de vedere si incearca sa fi cat mai original. Sper ca ti-am fost de ajutor! Te pup. Fundita?batting eyelashes

6 răspunsuri:
| stress9 a răspuns:

Si eu sunt de parere ca trebuie sa renunti cat de cat la net, nu sa-l tai cum am mai vaz ca va face cineva, incerca sa vb cu prietentul tau cel mai bun despre orice apoi extinde-te doar nu ai doar unul... spune in cercul de prietei cand ai ceva pe inima cu curaj, nu trebuie doa sa ti propui trebuie sa si aplici... stii u ca teoremele, intotdeauna trebuie demonstrate. eu stii ce am facut? m-am mutat la alta clasa si am as cel mai popular din sc bafta si eu fost ca tine candva.

| danyelle_5059 a răspuns:

Buna pai incearca sa fi relaxat vorbeste intai cu colegii tai de clasa razi cu ei cauta glume amuzante fa. i sa rada incearca sa devi de incredere dupa ce te simti mai ''bine'' incearca sa vorbesti cu alti prieteni, vecini, si tot asa devi mai prietenos si dupa depinde de felul tau de a fi deci incearca sa te relaxezi. Bafta!

| Cristiname a răspuns:

Indrazneala. Prima data nu o sa fie usor, nici a doua oara, poate nici a treia... dar implicandu-te tot mai mult in ceea ce iti place alaturi de oamenii care iti plac.vei reusi. Nu trebuie ca tu sa fii in centrul atentiei neaparat de prima data, dar usor usor vei reusi sa te integrezi si sa socializezi. Succes!

| ant1 a răspuns:

Sa iesi cat mai mult din casa, daca nu acum cel putin cand se incalzeste. Daca nu esti prea mare du-te la un sport, daca esti, du-te la sala. Si sa renunti la net. Eu dupa bac cel putin cred ca am sa il tai. Daca renunti la net si televizor o sa fii uimit.

| ofataoarecare_2381 a răspuns:

Incepe vorbind pe mess e cea mia buna solutie (te simti mai in largul tau) si nu e atat de greu sa vb cu cei din jur, fi tu insuti (important e sa nu te scrispezi) gaseste un subiect comun cu o anumita persoana si asa incepe dicutia... sper ca ti.am fost de ajutorbig grinwinking

| Ana12_3046 a răspuns:

Incearca sa intri cu oricine in vorba sa iti invingi aceea teama si o sati reuseasca si eu am fost asa dar am reusit sa ma schimb