| samiZiciPompier a întrebat:

Dragilor, cum mai arata dragostea in vremurile noastre? (categoria 20-30 ani)
Cum va petreceti timpul, cum faceti iubirea sa infloreasca, cum va aratati pretuirea fata de partener/a?

Nu traiesc in padure, numa ca din ce vad pe aplicatiile de dating, prin oras... iubirea a cam cazut in materialism. Sunt fete care ar alege mai degraba pe unul cu nivel ridicat de trai ca sa fie plimbate; baieti care ar alege o pitzi cu corp de model etc.
Parca nu mai conteaza asa mult compatibilitatea in cuplu? Mai degraba nivelul de trai si placerea.

Care e parerea voastra, din ceea ce traiti / vedeti in jur?
Incerc sa-mi dau seama la ce sa ma astept de la o viitoare relatie.

Mersi, sa fiti iubiti happy

15 răspunsuri:
| samiZiciPompier explică:

Multu pentru raspunsuri, dar ceva mai la obiect se poate? laughing

| TimberWolf a răspuns:

Porniste si melteni, ce sa iasa de aici? Tu n-ai vazut cum se imbraca fetele indiferent de varsta? zici ca au program pe centura.

| ioana748 a răspuns:

Mai exista si oameni normali.
Vei gasi cu siguranță o doamna cu care sa imparti si bune si rele.
Vezi daca exista matrimoniale reale, unde se intampla intalniri reale.
Sau se mai fac excursii cu biserica ori tabere spirituale, pentru dezvoltare personala.
Nu contează ce este in trend, nu toata lumea este la fel.
Mai sunt si oameni cu suflet.
Sa ti gasesti perechea iti doresc, sa fii fericit.

| samiZiciPompier explică (pentru ioana748):

Matrimoniale reale, adica la ziar? laughing
Si excursiile astea nu stiu ce sa zic. Nu-s cam dusi cu pluta unii, de se invaluie intr-o evlavie de ajung sa se creada ingerasi plutitori asa... nu stiu laughing

| ioana748 a răspuns (pentru samiZiciPompier):

Sunt firme de matrimoniale unde oamenii sunt verificati, nu ca pe internet unde e totul brambura.
Genul acesta,
https://www.matrimonial.ro/matrimoniale-serioase-romania

| ioana748 a răspuns (pentru samiZiciPompier):

In taberele spirituale sau de dezvoltare personală de obicei sunt mai multe femei si sunt de treaba.
Depinde si unde cauti.
Daca te duci la Fratelli, vei gasi piese de cauciuc si tu trebuie sa te prezinti cu masina de vreo 100.000 de euro ca sa pari viabil.
Dar, oricum, se pare ca tu mai mult glumesti happy
Nu cred ca ti gasesti gagica pe TPU.happy

| samiZiciPompier explică (pentru ioana748):

As putea sa intru si cu masina mea acolo unde ziceati... daca ii schimb o bujie cred ca merge.

Si daca tot ati pomenit de matrimoniale pe TPU - nu stiu, n-am incercat, dar oare se poate? Vreun sfat?

Eu nu glumesc apropo, chiar ma cauta norocul in dragoste laughing

| ioana748 a răspuns (pentru samiZiciPompier):

Pai depinde ce cautati?
Pe cineva care sa fie cu dumneavoastră pentru masina sau pur si simplu pentru suflet.
Nu stiu pe TPU ce sa spun, aici nu pare sa fie locul indicat, dar niciodată nu se stie.
De obicei, după cate stiu eu o relație se incepe in lumea reala nu in lumea virtuală.
Adica, trebuie sa va cautati norocul din dragoste printre oameni reali nu haotic prin online.
Va doresc sa gasiti persoana potrivită pentru dumneavoastră, dar plimbati va prin realitate.
Mergeti printre oameni si o sa va ciocniti de cineva cu care sa aveti chimie.
Toate cele bunehappy

| samiZiciPompier explică (pentru ioana748):

Multumesc, o sa caut si viata reala. De exemplu o sa practic agatatul in autobuz happy

Daca e sa ma ciocnesc de cineva sper sa fie acoperit de casco.

| ioana748 a răspuns (pentru samiZiciPompier):

Sunteti simpatic.
Dumnezeu sa va ajute sa va gasiti o doamnă draguta ca dumneavoastră.
happy

| samiZiciPompier explică (pentru ioana748):

Sarumana doamna.
Sper sa gasesc o donsoara/doamna sau altceva ce oi merita.

Sa fiti iubita, sanatoasa si sa va traiasca sot/iubit, copii, catei, pisici si etc ce mai aveti happy

| 1onur a răspuns:

Ma bag la somn. Mai am și mâine liber luni la muncă.

| 1onur a răspuns:

N-am putut să dorm...

| ioana748 a răspuns (pentru 1onur):

Somn ușorhappy

| 1onur a răspuns (pentru ioana748):

Mulțumesc frumos Doamnă ioana