| angy_7787 a întrebat:

cum pot afla cine este tatal meu biologic dupa aproape 40 ani, daca nu stiu mai nimic despre el, doar ca se numeste Victor, este brunet si inalt, mai stiu ca prin anul 1971, vara lucra la digul de la Chisineu Cris din Arad, cred ca are in jur de 62-64 ani acum, nu pot afla mai multe detalii nici de la mama mea ca atunci cand l-a intalnit intr-o vacanta la bunici in Misca Arad, ea era foarte tanara avea 14 ani, mai stiu ca s-au intalnit la un bal in Misca, si s-a intamplat totul foarte repede, ca nu a apucat nici ea sa-l cunoasca bine, dupa cate am inteles de la ea, el nici nu stie de existenta mea caci la cateva zile a plecat cu santierul de acolo unde aveau lucrarea, si nu a apucat sa afle nici macar de unde era, tare as vrea sa pot afla cine si de unde este.In speranta ca cineva va putea sa-mi dea ceva informatii va multumesc anticipat, si va cer scuze daca v-am plictisit.

21 răspunsuri:
| AliceThai a răspuns:

Mai sigur n-ai sa-l gasesti pe bunel pe internet happy
Parerea mea e ca daca vrei rezultate ar trebui sa angajezi un detectiv sa-l gaseasca.

| MMihai a răspuns:

Vorbește cu ăia de la poliție și spune-le tot ce știi despre persoana respectivă și poate te ajută ei.
Dar dacă ai 40 de ani, la ce îți mai trebuie, să îl cunoști acum?

| Cosminovici18 a răspuns (pentru MMihai):

Totusi nu crezi ca ar vrea si el sa-si cunoasca parintii dupa 40 de ani? si in plus ca nu a crescut la orfelinat ca daca era orfan nu cred ca il mai interesau parintii atat timp cat ei l-au abandonat daca decedau da, l-ar fi interesat dar daca nu le-a pasat de el si-a l-a abondanat nu cred!

| angy_7787 explică (pentru MMihai):

Multumesc,oricum,chiar daca am 40 ani asta este cea mai mare dorinta, povestea este mai lunga.de fapt am aflat foarte tarziu ca tatal care m-a crescut nu este tatal biologic...si cred ca daca erai in locul meu te ardea sa-ti cunosti arborele genealogic.nu?

| angy_7787 explică (pentru Cosminovici18):

Ai perfecta dreptate,scuze am uitat sa ma prezint,numele meu este Angela si sunt din Arad, problema este ca el, tatal biologic nu stie de existenta mea,

| Cosminovici18 a răspuns (pentru angy_7787):

Ce discutie aprinsa.Parerea mea este sa dai cateva date la politie despre el poate il gasesc!

| angy_7787 explică (pentru Cosminovici18):

Scuze daca nu m-am facut bine inteleasa,eu ceream ajutorul, respectiv niste sfaturi.nu rautati s-au jicniri, nu stiu daca mai vorbeai asa daca era in situatia asta mama ta sau fica ta daca ai,,,, parerea mea este ca esti cam badaran ...multumesc oricum pentru timpul acordat dar nu imi este de nici un folos faptul ca arunci cu jicniri la adresa mamei mele.

| Cosminovici18 a răspuns (pentru angy_7787):

Cred ca ai gresit persoana! nu eu sunt acel utilizator care arunca jigniri la adresa mamei tale! cred ai gresit cand ai apasat pe butonul,, raspunde,, cred ca acest raspuns este pentru utilizatorul Mihaidavidogiu1954!

| Cosminovici18 a răspuns (pentru angy_7787):

Oricum ai dreptate in privinta utilizatorului Mihaidavidogiu1954 nu te-a ajutat cum trebuie si a aruncat cu foarte multe jigniri la adresa mamei tale!

| angy_7787 explică (pentru Cosminovici18):

Da ai dreptate am gresit,, scuze ...si multumesc pentru observatie

| Cosminovici18 a răspuns (pentru angy_7787):

N-ai pentru in concluzie cred ca nu te-am putut ajuta sad nu?big grin

| Cosminovici18 a răspuns (pentru Cosminovici18):

N-ai pentru ce! In concluzie nu ti-am fost de mare ajutor nu?big grin P.S: Ma refer la mine si la Mihaidavidogiu1954

| MMihai a răspuns:

Te poți interesa cine a făcut // ce firmă de atunci, avea acel șantier și de aici, să afli ce salariați erau pe acolo.
Dar dacă nu se numea Victor și el a spus un prenume aiurea?
Mă-ta era ușor curvă, dacă făcea sex de la 14 ani.
Fetele în perioada aia făceau sex după 18-21 de ani.

| angy_7787 explică (pentru MMihai):

Nu stiu ce fata la 14 ani este asa cum ai spus? cred ca exagerezi, nu ca este mama dar cred ca esti constient ca la acea varsta se greseste foarte usor.

| MMihai a răspuns:

Este foarte greu de aflat, dacă pe tine te-a crescut un alt bărbat ăla este tatăl tău ( chit că a făcut sex cu maică-ta ca să apari tu), și pe el trebuie să îl respecți ca tată.
Trebuie să mergi în localitatea aia, cum se numește ea, să stai de vorbă cu oamenii și să vezi ce își mai amintesc ei.
În 2-8 ani poate, îl poți descoperii, cu eforturi fantastice, cu foarte mulți bani și foarte mult timp pierdut, dacă nu a murit între timp.
Nu pricep de ce nu l-a căutat maică-ta după ce a împlinit 18 ani?
Este foarte ciudată, toată povestea!
Să vrei să reaclami un viol sau un semi viol după 40 de ani este foarte aiurea.
Vorbește și cu niște avocați.
Site-ul ăsta, este frecventat în general, de persoane mai tinere, care nu au cum să te ajute cu nimic, la ce ai tu nevoie.
Un individ zdravăn la cap, de 22-24 de ani, dacă nu era beat pulbere, nu se apuca să facă sex cu o mucoasă de 14 ani.
Cred că acest Victor, dar aproape sigur nu se numea Victor, avea ceva între 17 și 20 de ani, iar mă-ta l-a mințit că este mai mare ca vârstă.

| angy_7787 explică (pentru MMihai):

Nu vreau sa reclam nimic,doar vreau sa-l cunosc atat tot, nu cred ca este ceva rau in asta,, mama mea la 17 ani s-a casatorot cu tatal meu actual si au plecat din orasul in care s-a intamplat tot, si probabil a vrut sa uite mama mea dar din greseala am aflat eu ceva detalii si apoi mi-a comfirmat dar tarziu...problema este ca eu in momentul de fata locuiesc in grecia si nu pot vorbi cu politia, eu sper ca se va gasi cineva care sa ma poata ajuta chiar si de aici s-au sa-mi dea ceva site unde intra si persoane mai apropiate varstei mele...

| MMihai a răspuns:

Există așa numita ""regresie hipnotică "".
Unei persoane hipnotizate, i se pun diverse întrebări și își amintește multe lucruri, pe care l-a uitat între timp.
Nu exclud că maică-ta, te-a făcut în niște condiții, mai mai ciudate.
Și că ea ascunde, foarte multe.
Povestea cu un Victor imaginar, poate fi o minciună aruncată aiurea, ca să taci tu.
De ce nu l-a căutat ea, în 40 de ani?
Nu exclud, că poate Tu ai apărut în urma unui incest, și că ea știe foarte bine, cu cine a întreținut relații sexuale.
Sau era ea ""beată pulbere"", când " te-a proiectat ", pe tine, și a întreținut, relații sexuale cu mai mulți, inclusiv știe, că unul dintre ei se numea Victor, (dar Victor era poate o poreclă, prenumele real fiind Vasile, sau Gheorghe, sau Ion și lui îi făcea plăcere să i se spună Victor.)
Deci înainte să începi cercetările, persoana, care poate să știe ceva, adică mă-ta, trebuie să fie supusă la regresie hipnotică, iar tu trebuie să fii acolo, & să auzi cu urechile tale, ce zice ea, spre a nu fi mințită, și să nu umbli, după ""potcoave de cai morți "".

| angy_7787 explică (pentru MMihai):

Cred ca am gresit siteul,pentru ca eu speram la niste sfaturi sau niste opinii nu jicniri la adresa mamei mele,nu stiu daca erai in situatia mea daca mai vorbeai asa,oricum parerea mea este ca esti cam frustrat in privinta femeilor si nu in ultimul rand cam badaran,daca era in postura asta mama ta sau fiica ta nu stiu daca mai aruncai asa usor cu jicniri, nu ma ajuta opiniile de acest gen, oricum multumesc pentru timpul acordat,

| MMihai a răspuns:

1966 - Decret 770 (intreruperea sarcinii)

Decret nr. 770/1966 din 01/10/1966, pentru reglementarea intreruperii cursului sarcinii
Avind in vedere ca intreruperea cursului sarcinii reprezinta un act cu grave consecinte asupra sanatatii femeii si aduce mari prejudicii natalitatii si sporului natural al populatiei.
Consiliul de Stat al Republicii Socialiste Romania decreteaza:
Art. 1. - Intreruperea cursului sarcinii este interzisa.
Art. 2. - In mod cu totul exceptional intreruperea cursului sarcinii va fi autorizata potrivit prevederilor art. 5, in cazurile in care:
a) sarcina pune viata femeii intr-o stare de pericol care nu poate fi inlaturat printr-un alt mijloc;
b) unul din parinti sufera de o boala grava, care se transmite ereditar, sau care determina malformatiuni congenitale grave;
c) femeia insarcinata prezinta invaliditati grave fizice, psihice sau senzoriale;
d) femeia este in virsta de peste 45 de ani;
e) femeia a nascut patru copii si ii are in ingrijire;
f) sarcina este urmarea unui viol sau a unui incest.
Art. 3. - Intreruperea in cazurile prevazute la art. 2 se poate efectua in primele trei luni ale sarcinii.
In caz exceptional, cind se constata o stare patologica grava care pune in pericol viata femeii intreruperea cursului sarcinii se poate face pina la sase luni.
Art. 4. - Intreruperea cursului sarcinii se efectueaza, in cazurile prevazute de art. 2 si 3, de medici obstetricieni-ginecologi, in unitati sanitare de specialitate.
Art. 5. - Autorizarea intreruperii cursului sarcinii se da de catre o comisie medicala raionala sau oraseneasca instituita in acest scop prin decizia comitetului executiv al sfatului popular regional sau al oraselor Bucuresti si Constanta.
Art. 6. - In cazuri de extrema urgenta medicala, cind intreruperea cursului sarcinii trebuie imediat efectuata, medicul are obligatia ca inainte de interventie, sau cind nu este posibil, in cel mult 24 ore de la aceasta sa anunte in scris pe procuror, care urmeaza a constata, pe baza avizului medicului legist si a oricaror alte date, daca interventia pentru intreruperea cursului sarcinii a fost necesara.
Art. 7. - Efectuarea intreruperii cursului sarcinii in alte conditii decit cele prevazute in acest decret constituie infractiune si se pedepseste potrivit dispozitiilor Codului penal. Art. 8. - Prezentul decret intra in vigoare la 30 zile de la publicare. In acelasi termen, ministrul sanatatii si prevederilor sociale va emite instructiuni de aplicare a acestui decret. Pe data intrarii in vigoare a prezentului decret, Decretul nr. 463 pentru incuviintarea intreruperilor de sarcina, publicat in Buletinul Oficial nr. 26 din 30 septembrie 1957, se abroga.

| MMihai a răspuns:

În școlile generale, clasele a7a și a 8 a și în licee a fost prelucrat acest decret lege, cam în fiecare an, mai mulți ani la rând.
O fată care avea 14 ani în 1969 sau 1970, știa, că dacă are viață sexuală și rămâne gravidă, în urma unui viol, poate avorta, iar dacă este act sexual liber consimțit, nu are dreptul să avorteze.

| LuminitaDespa a răspuns:

Vreau ajutor