| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Cum pot sa ii spun prietenei mele cele mai bune ca imi place de baiatul care ii place si ei?

Răspuns Câştigător
| doctorita a răspuns:

Buna monica,sper sa pot sa te ajut cat tine de intrebarea asta
in primul rand,ar trebui sa o inviti la o cafea sau un suc si sa ii spui asa
X trebuie sa iti marturisesc ceva ce poate o sa ne distruga prietenia,si sincera sa fiu nu eu am ales sa fie asa si nu vreau sa merg mai departe fara ca tu sa nu stii,si avand in vedere ca eu tin la tine si la prietenia ta m_am horat sa imi asum acest risc de ati marturisi si sper sa tii cont de sinceritatea mea fata de tine,,dar mie imi place de prietenul tau, stiu ca suna aiurea dar nu am facut intentionat sau sa te ranesc sau alceva si nic nu s-a intamplat nimci intre noi si am vrut ca tu sa stii desprea aceasta ispita care poate sa fie temporara,, imi pare rau sper sa te gandesti la prietenia noastra inainte de a lua o decizie

13 răspunsuri:
| andreea_8670 a răspuns:

Zi iubeste pe alt cineva

| Shady132 a răspuns:

Nu crezi ca esti un pic cam nesimtita?

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu cumva iti place pentru ca ii place si ei?

| supergeniu a răspuns:

Lol. laughing parca ati fi in seriale americane la crimogen. omg. pur si simplu. te duci la ea si ii zici draga mea, PLEACA DE AICI. PE ASTA EU L-AM VAZUT PRIMA. E AL MEU. - bietu baiat. poate ne dai si o imagine cu el

| Kiddduu a răspuns:

Rasp tot eulove struck
Te duci si ii spui ca ti mult la ea. Dar nu-ti doresty sa o ranesty. Ce parere ar avea ea daca te-ai combina tu cu el, Roag-o sa te inteleaga. Pwpkiss
Succeslove struck

| Gini a răspuns:

Simplu intri intr-o discutie cu ea si ii spui ca si ti-e iti place de el, si ca ar fi cel mai bine ca el sa aleaga pe una dintre voi.

| MadRaven a răspuns:

Io spui vrede n fata sau o iei cu frumuselul si eu am fost in aceeasi situatie cu cea mai buna prietena dar dupa un timp ea a inceput sa il urasca pentru ca vb cu el pe net.

| MadyMadalinaa16 a răspuns:

Nu imi place pentru ca ei ii place de el. El tot pa pupa pe obraz si ma imbratiseaza!

| dorin78 a răspuns:

Iti gandul de la el, punete tu in locul prieteni tale si vazi cum te-ai simti. incerca sa privesti in alta parte poate o sa apara altul la fel de bun sau poate chiar mai bun.

| Nikolas1 a răspuns:

Pai daca este cea mai buna prietena ar intelegewinking, si spune-i!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Si orice baiat te pupa pe obraz si te imbratiseaza te face sa-l placi? Tii cont ca gandindu-te la el nu respecti asa mult sentimentele prietenei tale?
El poate e prietenos cu tipe care-i par simpatice cu speranta ca pica ceva-ceva, una sau alta. Depinde care sunt relatiile intre tine si el, intre ea si el si pana la urma treaba e asa: daca te place pe tine si nu pe ea, ea n-are sanse. Daca o place pe ea si nu pe tine, n-o sa mearga. Impresia e ca ea l-a placut prima si spera ceva iar tu poate l-ai atras fiind mai detasata. Daca o sa fii cu el, poate dureaza cateva zile dar prietenia cu ea se strica si mai rau. Raspunsul de mai sus e si el interesant, insa totul depinde de niste aspecte delicate.

| ignore a răspuns:

Pai daca iti place de el vezi si daca el te place si daca ajungi sa fi cu el ii poti spune, dar daca nu e nimic serios nu spune l nimeni.depinde si de relatia prietenei tale cu el daca ii place mult de el si crede ca ar avea vreo sansa l el renunta.NU TE CERTA CU PRIETENA TA cu care poti fi prietena TOATA VIATA pentru un baiat cu care nu stai mai mult de 2 -3 ani asta e MAXIM mai ales daca ai 9-16 pentru ca nu e nimic serios.AI destul timp sa gasesti pe cineva

| MadyMadalinaa16 a răspuns:

Multumesc!
Raspunsurile voastre m-au ajutat de minune cel mai mult a lui doctorita.
Va multumesc din inima!
Va pup!