| AntoniaMy a întrebat:

Ce sa fac daca prietenei mele cele mai bune ii place de baiatul pe care il plac si care ma place? Sa fiu sau nu cu el?
P.S:Vreau sa motivati raspunsul care il credeti corect.

6 răspunsuri:
| mariukka a răspuns:

Fiti impreuna prietena trebuie sa inteleaga ca il placi si te pace daca nu te intelege nu iti este prietena adevarata

| Dheutsik a răspuns:

Si eu am avut o astfel de situatie.Eu il placeam pe un baiat, iar el pe cea mai buna prietena.Si cand cea mai buna prietena a fost impreuna cu el m.am simtit devastata, o uram din tot sufletul si nici nu vroiam sa aud de ea.Dar el a parasit-o si ea a ramas si fara mine si fara el.Te sfatuiesc sa tii mai mult la prietena ta decat la un baiat.El poate pleca oricand dar o prietena iti e alaturi mereu.

Răspuns utilizator avertizat
| jmenaru a răspuns:

De placut am inteles ca il place, si nu m-i se pare un lucru iesit din comun, intrebarea este daca isi doreste sa fie cu el.Tu zici ca il placi si te palce? hmmm, de unde ai tras aceasta concluzie? de la cateva priviri simpatice sau ceva mai mult? Uneori te poti insela in privinta sentimenteleo unei persoane.Nu intotdeuna ceea ce ai vrea tu sa simta pentru tine se si intampla.Totusi ca sa iti raspund al intrebarea ta, daca zici ca el te palce si tu il placi si el vrea sa fie cu tine si tu la fel NO PROBLEMO>Faptul ca si prietena ta il palce asta nu schimba cu nimic.Nu este vina ta, nu ai rani-o cu nimic daca la asta te gandesti.Nu evina ta ca baiatul respectiv te palce pe tine si nu pe ea.

| jmenaru a răspuns:

Scuza-mi greselile gramaticale, dar sunt cam grabithappy

| BogdanG97 a răspuns:

Daca e o buna prietena trebuie sa inteleaga ca baiatului nu-i place de ea si ai place de tine.incearca sa ai spui cu frumosu ca o sa iesi cu el