| IoanaIonuca a întrebat:

Credeti ca like-urile conteaza? Adica eu nu primesc niciun like de la baiatul de care-mi place, insa altor fete le da. Inclusiv prietenei mele cele mai bune

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Inseamna ca nu te place la fizic sau esti genul fata inchisa

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu nu cred ca e asa.
Adica probabil nu o fi vazut poza ta sau ceva de genul. Le da altor fete pentru ca i-au atras atentia intr-un anumit fel.
Sau ar mai fi o varianta in care nu ai primit multe like-uri de la altii, si el s-a gandit ca sa nu fie vazut de alte persoane ca ti-a dat doar el like tie, sau ceva de genul.
Dar asta nu inseamna ca nu te place, dar nici ca te place.
Eu unul, daca vad ca o fata are 500 de like-uri la o poza, crezi ca ar conta like-ul meu? Eu cred ca nu. De aceea le dau si la celelalte, ca sa zic asa.
Probabil el nu a gandit asa.

Deci... ori ii atragi atentia, astfel incat sa iti dea like, ori le atragi atentia altora de la care sa primesti multe like-uri si apoi o sa apara si el.

PS: imi place goana asta dupa like-uri happy, lumea pierde esentialul...

| Lawliet14 a răspuns:

Tie ti-ar da altceva, mai! Of! laughing

| Lawliet14 a răspuns:

F*** Facebook! Disperati sunt aia cu sute de like-uri. Oricum prieteni nu prea exista. laughing

| Dugalle a răspuns:

Da, like-urile chiar conteaza chiar daca unii zic ca nu pentru ca nu au cunoscut puterea like-urilor!

Domne, un like poate rezolva multe precum : vindeca cancerul, da mancare si apa africanilor, opreste incalzirea globala, si multe altele.

A, mai nou opreste Isis-ul sa mai faca nasoale cu bombe si ce mai au ei.

| ishallhelpyou a răspuns:

Ori e intentionat, ori nu ai ce trebuie (gusturile nu se discuta), ori ai ghinion si nu a vazut poza laughing

Sunt mai multe situatii, dar eu nu m-as agita, nu as pune poze pe facebook doar ca sa atrag like-uri, big mofo deal, mai bine iti vezi de treaba si viata ta, cand o sa vina alesul tau, toate astea o sa fie = 0.

ps. Daca doresti atentie, poti sa mergi mainstream si sa faci cum fac toate "fetele destepte" si sa incepi sa arati din trupul tau, desi eu nu as face asta, te injosesti prea mult pentru niste like-uri, c'mon, be serious, be you!

Sarbatori Fericite!

| IoanaIonuca explică (pentru ishallhelpyou):

Eh, dar nu pun poze pe facebook pentru like-uri ci ca imi plac. Si mai pun si o data la nu stiu cat timp laughing Dar inevitabil observ cum altora le da laughing)
Nu, nu doresc atentie si nici nu as face ce mi-ai spus tu.
Multumesc frumos pentru raspuns si pentru urare! Sarbatori fericite iti doresc si eu!

| ghettomami a răspuns:

E foarte simplu. Daca nu primesti niciun like de la baiatul de care iti place dar da la celorlalte fete prietene cu tine inseamna ca simte o anumita atractie fata de ele.
Nu te complica prea mult, poate nu te cunoaste indeajuns de mult incat sa isi faca o parere despre tine sau sa simta ca te place.
Nu stii ce poate fii in mintea unei persoane.

| IoanaIonuca explică (pentru ghettomami):

Chiar nu, insa mi-ar placea tare mult sa stiu ce e in mintea anumitor persoane laughing)