| anonim_4396 a întrebat:

Buna

Cum sa fac?
Deci la mine acasa, tata comanda.Mama nu face nimic(explicatie n-are serviciu,vrea sa plece in strainatate)eu urlu(pe buna dreptate, adica tot ce ii zic e adevarat)tata urla dar nu recunoaste nimic, si cand se enerveaza foarte rau(in maxim 5 minute) imi spune sa ma potolesc ca ma ia la bataie. Oricum comentez in continuare dar...
In orice caz,ma face cum vrea el, spune numai prostii(grave) apoi "n-am zis eu, ce iti trece prin cap". Acum 2 zile spunea ca mama l-a facut sa spuna asemenea prostii, el doar a picat in plasaoh go on
In orice caz, ati vazut atatea cazuri la tv.
Ne spune sa plecam, in fine foarte multe. Eu vreau acum sa ma mut in gazda la o prietena(in apartament)(imi cere maxim 3 milioane cu totul)e bine?

Dar chestia e ca nu vrem sa-l lasam linistit,sa faca ce vrea. Nu e doar casa lui cat a tras mamastraight face
Eu vreau sa sun undeva(chiar si la psihiatru il primeste credeti-ma) nu stiu nu vreau sa-l las in pace + ca nu e in ingeras,e un dq in devenire.

Mai stiu ca si eu am nevoie de un psiholog,ma enervez foarte repede si chiar simt nevoia sa vorbesc cu cineva,sa-mi dea un sfat bun. Faza e ca nu sunt bani, si nu avem niciun sprijin(rude, prieteni).

Ar fi mult mai mult de povestit dar am rezumat asa.

Multumesc

2 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Atâta timp cât stai în casa tatălui tău n-ai dreptul să comentezi. Ia ghici de ce nu sunt bani? Nu cumva că mama ta nu face nimic? Să se ducă la muncă. Cum crezi că se simte tatăl tău că trebuie să întrețină singur două putori care mai și comentează? Casa lui, regulile lui. Dacă nu-ți convine, știi pe unde-i ușa.

| uunseral a răspuns:

Buna! imi pare rau am citit povestea ta si ma intristat.
Hotaraste cu mama ta sa plecati la prietena ta daca si ea este de acord, va mutati va puneti la punct dupa care incepti sa va faceti dreptate. trebuie sa fii calma si sa te gandesti de cateva ori inainte de a face ceva. sfatul meu du-te la politie impreuna cu maicata si explicatiile problema sau incercati sa stabiliti toti 3 ce aveti de gand, decat sa va chinuiti si sa va dusmaniti mai bine sa plece unul dintre voi ori el ori tu cu mama ta, ai grija de tine si calmeaza-te ca tot acolo ajungi si daca esti nervoasa si daca esti calma.hotaraste cu maicata ce sa faceti sau in caz de nici cu ea nu te intelegi lasa-i acolo si pleaca, iti gasesti undeva de munca sa ii poti plati pe acei 300 de lei si iti vezi de treaba ta kiss you