| floricica_3037 a întrebat:

Nu ma inteleg cu mama am un frate care intr-adevar e mai mic dar nu ar treui sa ii acorde atita atentie ma cert cu ea mereu din orice nimicuri cind vreau sa vb cu ia imi spune ca nu vrea sa se certe cumine dar eu sunt de vina si ca ii ajunge ca se cearta cu tata si ca intr-o zi o sa cedeze si nu o sa mai am sprijin dar eu nu inteleg ce sprijin am din partea ei daca ia tipa va rog dati-mi sugestii cum sa nu mai ma cert cu mama

Răspuns Câştigător
| UnZambetTeRog a răspuns:

Poti sa incerci sa nu mai vb cu ea cateva zile. poate asa iti va simtii lipsa in conversatiile ei. Si atunci va intelege.
Dar mai poti proceda astfel: Poti sa ii spui "mama vreau sa vb cu tine dar fara cearta". Poate va intelege. Dar si tuh trebuie sa nu te enervezi.
Succesc :X

2 răspunsuri:
| alessia a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti cu ea frumos...si sa-i spui ca nu ar trebui sa va certati din nimicuri.mda adevarul e ca trebuie sa i acorde mai multa atentie fratiorului tau ca e mai mic na... dar acum nici prea multa ca nu e bine.si cu tata tau de ce se cearta oare? stiu nu, ma priveste pe mine. dar ar trebui ca u sa vorbesti cu ei si sa aveti o reuniune in familie. ok te pup si bafta!

| ame93 a răspuns:

Sprijin finaciarwinking