| anonim_4396 a întrebat:

Daca iubitul meu m-a invitat la o nunta, sa merg ca partenera lui (eu nu sunt invitata), trebuie sa dau si eu o anumita suma de bani, sau nu?
Funda. Multumesc

Răspuns Câştigător
| radu877 a răspuns:

Daca esti invitata de iubitul tau, nu ai nicio obligatie. Tu mergi doar ca partenera invitatului. El trebuia sa-ti spuna asta. Vorbeste cu el daca ai nelamuriri, e cel mai simplu, doar e iubitul tau.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dă el si pentru tine. Tu nu ai nici o obligatie fata de miri. Esti doar partenera lui.

| darrio2007 a răspuns:

Problema este daca el a anuntat ca vine cu tine. Ma refer la locul de la masa.

| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, daca el te-a invitat, da el cadou din partea lui, ca cuplu.
dar asta se poate discuta cu el, foarte deschis!

| xerxes1 a răspuns:

Nu ai nicio legatura cu nuntasii si nu esti invitata.
Deci nu dai nimic.
Daca nu-i convine lasa-l sa se duca singur.
Un balamuc mai putin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca ar trebui.

| CristinaCMH a răspuns:

Buna! Nu, tu nu ai nici o obligatie. Esti partenera lui.

| madalina736 a răspuns:

Cred ca da, asa ar fi frumos. Insa e alegerea ta daca vrei sa le dai sau nu. Diatractie placuta!