| Cristinafgmcriss a întrebat:

Hey TPU... am fost invitata la o nunta dar nu am masina. Cu ce sa merg la biserica? Are ceva daca nu merg la biserica si as merge doar la petrecere?
Si cei care m-au invitat sunt prieteni apropiati si nu stiu ce sa fac ca nu vreau sa se supere daca nu o sa merg.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si nu poti sa iei un taxi?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa mergi si pe jos. Pleci din vreme. Cand eram eu copil nu erau masini multe si nu mergea nimeni cu masina. Toti am trait mult si bine.

| Violleta2022 a răspuns:

Se poate merge si pe jos sau cu autobuzul.
Pe vremuri, cand nu existau atatea masini mici, oamenii mergeau pe jos, sau cu un mijloc de transport in comun, roi cu un taxiu.

| sierra1 a răspuns:

Un taxi nu e o avere. Apel și în cîteva minute ai mașina la scară

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vorbești cu mirii, dacă sunt prietenii tăi apropiați, poate că vor ruga pe cineva să te ajute, în acest sens. Ori, dacă cunoști un alt invitat, poți întreba dacă mai are un loc liber în mașină. Dacă nu, dă-o-n colo de treabă, iei un taxi și ajungi fără stres și fără jenă, la destinație. Petrecere frumoasă!

| anonimg a răspuns:

Poti să nu mergi la biserică, dar este frumos să anunți mirii.

| nelyjoly a răspuns:

Spune sa amane nunta pana o sa-ti cumperi o masina

| TheDorothy a răspuns:

Ai putea merge doar la petrecere, insa daca ai dori sa mergi si la biserica si iti sunt si prieteni apropiati ar trebui sa discuti problema cu acestia si s-ar putea sa se rezolve!