| BrOnaJeu a întrebat:

De curand m-am cretat cu o prietena din cauza unui motiv pueril.De cand ne-am certat simt un gol in stomac.Ce credeti sa o sun eu sa-imi cer iertare, sau sa o las pe ea sa ma sune?
Avand in vedere ca eu am inceput!:"(

Răspuns Câştigător
| martzian a răspuns:

Cred ca este foarte bine ca tu sa faci primul pas. Sfatul meu este sa te legi DOAR de partea ta de vina si sa iti ceri iertare fara a te astepta la reciprocitate. Asta indica faptul ca iti pare rau cu adevarat. Fii gata sa faci asta, fara sa iti gasesti si scuze in acelasi timp!

In caz ca prietena ta iti va reprosa ceva (deloc improbabil), cel mai gresit raspuns ar fi cel de genul: "E adevarat... dar si tu...", amintindu-i de partea ei de vina. Scopul tau trebuie sa fie doar sa iti ceri iertare pentru partea ta de vina. S-ar putea sa ai o surpriza placuta si relatia dintre voi sa fie chiar mai buna decat inainte.

10 răspunsuri:
| martzian a răspuns:

PS: Sa ne tii la curent cu ce s-a intamplat!winking

| lolium a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa o suni tu pe ea si sa-i spui ca-ti pare rau pentru ce s-a intamplatwinking

| Rumi a răspuns:

Sun-o. Se vede ca tii la ea din moment ce simti un gol in stomac de cand esti certata cu ea. Dar depinde si de ea daca va dori sa va impacati.

| fyrelord a răspuns:

Poi mai bine o suni tu, pentru ca poate si ea se gandeste ca o s-o suni, si cere-ti iertare ca asa o sa isi dea seama ca tii la ea, ca sa stie ca sunteti cu adevarat prietene, pentru ca daca nu, atunci o sa creada ca poate ai facut asta dinadins doar ca sa nu mai fi-ti prietene sad... Si pentru ceilalti, nu tot cersiti funda, o sa o acorde cui merita... Parerea mea.

| marykate11 a răspuns:

Sun-o. Nu conteaza prea mult cine a inceput. Nu trebuie sa stricati o prietenie pentru nimic.

| VintageRed a răspuns:

Nu mai aştepta! Sun-owinking. Fundă?

| Anonim203 a răspuns:

Din moment ce tu ai inceput, ar fi mai bine sa fii tu prima care-si cere iertare.Parerea mea.

Răspuns utilizator avertizat
| Camelia005 a răspuns:

Daca tu crezi ca e vina ta atunci ar trebui sati ceri tu prima scuze dar daca e vina ei si ea nu vrea sa recunoasca atunci astepti sa-ti ceara ea scuze iar daca ati gresit amndoua atunci du-te la ea si spune-i ca ati gresit amandoua si sa va ampacati bafta!

| katayourangel a răspuns:

Buna love struck! Parerea mea e ca ar trebui sa o suni tinand cont ca tu ai inceput. Baftaa