| Maria3445 a întrebat:

Bună! De multe luni îl visez aproape în fiecare noapte pe fostul iubit. Când eram în relație cu el îl visam cum mă înșeală, cum ne certăm,... ceea ce se întâmpla și în realitate.Ne-am despărțit.Acum sunt cu altcineva,se comportă frumos cu mine,dar visele nu au încetat...încontinuare visez cum fostul mă înșeală,cum mi-e frică și alerg după el să nu mă mai înșele,cum aflu ca am fost înșelată, cum ii iau telefonul și caut conversațiile cu altele. Traiesc în vis fix ceea ce a fost in relație.Ce înseamnă? Cum pot scăpa de aceste vise?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„Traiesc în vis fix ceea ce a fost in relație."
Se pare ca ai realizat ca ceva nu ai facut bine in acea relatie. Sfatul meu este sa nu repeti obiceiurile si in actuala relatie.

| MarianWLF a răspuns:

Nu lasi amintirile sa scada in intensitate, il tii viu in mintea ta si pe el si momentele petrecute impreuna, si asta iti poate dauna relatiei actuale, nu te mai gandi la el, nu il mai urmari(in caz ca o faci) pe social media.

| dullcat a răspuns:

Buna.Inseamna ca inca te gandesti in mod nesanatos la fostul.Incearca sa lasi trecutul in urma, sa nu mai cauti rezolvare, ca de aceea tot visezi, psihicul tau vrea sa isi elibereze frustrarile in vis, sa nu mai despici firul in 4 pentru ce a fost si ce putea fi daca x, y, z.Inceaca sa te bucuri de relatia din prezent si sa meditezi pentru a constientiza prezentul.Suna ca si cum tu te-ai obisnuit ca somnul, in loc sa fie procesul ala odihnitor de peste zi, de regenerare a corpului, sa fie un joc de aventura, cu tine in rol de detectiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gelozia nu-i sănătoasa și nici bine într-o relație gelozia poate distruge o căsnicie și orice relație între doi oamenii gelozia este o boală nu o scuză ar trebui sa fim conștienți de asta.

Și o visez de multe ori în fiecarea noapte și mieste groaznic de rău dor de ia da n-am puterea săi spun asta deloc în față căci nu vrea sa creadă ca mint și fac vrăjeală sau altceva știu cum este dorul ăla mori în fiecare zi mori în fiecarea noapte și îți blesemti fiecarea zi pe Pământul ăsta și respirația care o respiri o iau cu regret în plămâni și cu durere o dau afară și iau trag în mine un aer cu ciuda și oftica și durere ca încă o zi trăiesc fără s-o aud fără s-o vad...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am Visat o dată că eram în parc și o așteptăm să vină și cum merge ia((((( mersul ei și cum venea ia asa se apropia din mers și am loato în brate și atunci m-am trezit dacă știam ca dacă o țin în brațe și ma trezesc nu o țineam în brațe și mergea lângă umbra ei până când nu ma mai trezeam niciodată și rămâneam acolo de tot eu n-am curaj săi spun nimic din toate astea crede ca este vrăjeală

O dată am Visat ca eram cu ia pe stradă și eu o întrebam câte ceva nu-mi aduc exactă ce vorbeam cu ia în vis da știu ca mergeam cu ia lângă unul și cealaltă și era prea Adevărată sa fie vis grasul răul și cum vorbește ia se comportă ia ba iera atât de Adevărat ca de nervi in ziua aia ca m-am trezit din vis nu mam mai dus nici la muncă o săptămână și am băut in săptămâna aia cu speranța că o să visez același vis cu ia din nou miera ciudă și o oftica și o durere ca mam trăzit din visul ăla și acum îmi pare rău că m-am trezit atunci din vis mai bine morea în somn și rămâneam acolo în vis cu ia

| Capybaraîndepresie321 a răspuns:

Poți sa te duci la medic să vezi și părerea lui

| Alex87Alex a răspuns:

Ti-e incarcat creierul cu acele informatii! La momentu respectiv le-ai dat cea mai mare importanta si de aceea s-au fixat asa bine. De sters se sterg greu din creier, sau de loc, DAR exista si un DAR:
incarca memoria cu alte lucruri, bucurate de prezent, citeste cat mai mult, creaza amintiri placute in prezent, traieste PREZENTUL. Doar asupra lui ai control, asupra trecutului si viitorului nu.