| anonim_4396 a întrebat:

Il visez pe fostul meu iubit atit de des. Nu pot scapa de amintirea lui! Doamne, cum e posibil? Au trecut 2 ani de la despartire. Parca-i un blestem. Nu ma lasa sa traiesc in pace.

11 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Il visezi pentru ca in subconstientul tau iti doresti sa se intample un anumit lucru legat de el.Sunt relatii in care chiar daca trece timpul ceva ramane bine incoltit in sufletul tau, ce poti face este sa te obisnuiesti fara el.Ca sa traiesti linistita singura solutie este sa iti ocupi timpul cu orice astfel incat sa nu ai timp sa te gandesti la el.Concentreaza-te pe prezentul tau, doar asa poti lasa trecutul unde ii este locul.Stiu ce simti. dar cat de greu ti-ar fi impune-ti sa treci peste, gandeste-te la binele tau.la cat timp o sa o mai ti asa...cat o sa mai pastrezi vie amintirea ce te da peste cap.De fiecare daca cand vrei sa te gandesti la ce a fost frumos, sa te gandesti si la ce nu ti-a facut bine, ce a distrus relatia voastra. Nu este un blestem, doar te-ai agatat de ceva ce iti face rau. Ai incredere in tine, in ceea ce poti si meriti.

| madalicious a răspuns:

Il visezi pentru ca el se gandeste la tine adica adoarme gandindu-se la tine si sincer si liz23 ae dreptate si tu in inconstientul tau iti doresti sa se intample ceva.

| Linda a răspuns:

Roaga-te lui Dumnezeu pentru cel care va fi sotul tau. Gaseste-ti prietene cu care sa impartasesti prin ce treci. Citeste cartea http://www.clcromania.ro/eu-femeia_prd5332.html (Eu femeia). Poate la un moment de dat de un baiat sunt indragostite 3 fete. Nu are cum sa fie cu toate. Incearca sa te indragostesti doar atunci cand sentimentele sunt reciproce. Mie mi-a luat 8 luni sa scap de dragostea care ma coplesea pentru cineva, dar orice gand imi venea spre el mi-l scoteam din inima. De zeci de ori pe zi.

| georgiana a răspuns:

Il visezi pentru ca uneori te mai gandesti la el sau lucruri pe care ai fi vrut sa le faci cu el le `traiesti` in vis...se mai intamplaoh go on
Amintirile raman...chiar daca nu mai este in viata ta! by`

| alinuta113 a răspuns:

In aceias situatie sunt si eu! dar fazae ca nu ma gindesc eu la el dar il visez! de ce

| r8driver a răspuns:

Sti ce m-ea zis prietenul?

ca si el te viseaza pe tine, tu de ce nul lasi anpace.

| frumusica80 a răspuns:

Te gandesti prea mult la el de aia al visezi pote al mai iubesti si nu stii........by

| ahaaaaaaa a răspuns:

Tu esti de vina, visele contin dorintele si temerile noastre ascunse, totul este in capul tau.Consulta un psiholog!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da ce-ti face el ma? tu il visezi ca asa vrei.nu vrei sa-l uiti si sa mergi inainte. te pomenesti ca el nu poate dormi din cauza asta.fii serioasa bre. daca vrei sa traiesti din amintiri pai tot o sa visezi la fosti. daca nu, incuie sertarul, arunca cheia, si la drum.altul mai gras, ca pe asta l-am ras.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil treci printr-o perioada mai stresanta, incearca sa ti-l scoti din cap, sa iti gaseseti noi ocupatii, hobbyuri, iesi in oras... si gaseste-ti pe cineva, asa vei uita de fostul!
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E visul tau scapa de el