| teenager a întrebat:

deci...stiu ca suna banal dar m-am indragostit de un baiat din scoala din clasa a 12( eu sunt in clasa a 9). nu doar de aspectul fizic ci de felul in care vorbeste, de zambetul lui, are maniere etc. problema este ca nu ne cunoastem adica el nu ma cunoaste ( cred) si nu stiu ce sa fac...colegele imi spun sa ma duc la el sa-l salut si sa ma prezint dar mie mi se pare o prostie. ( mentionez ca el este genul de baiat bogat, putin increzut dar nu "fitos", si din cate am auzit nu s-a atasat de nici o fata cu adevarat stiti ce vreau sa zic-sex si am plecat- si este presedintele biroului permanent judetean pdl cluj) nu vreau sa stau departe de el... dar nu stiu cum sa ma apropii de el... Voi ce parere sau ce sfaturi aveti pentru mine? pe. s. se apropie balul bobocilorbig grin orice raspuns e binevenit.

Răspuns Câştigător
| ariana_5123 a răspuns:

Buna. Nu este deloc banala povestea ta. Sfatul meu esti sa incerci sa te apropi de el, fa-te cumva remarcata, dar fa cumva si investi prea multe sentimente pentru ca daca lucrurile nu vor iesi chiar cum ai vrea tu sa nu fie asa mare dezamagirea. Succes.Pa

2 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Nu te`ai indragostit de el, doar ti se pare. Sa iti argumentez : nu il cunosti personal, nu stii ce fel de persoana este, cum ii este caracterul, ce principii are, cum gandeste de fapt. Nu iti poti forma pareri despre o persoana doar din auzite, ci trebuie sa o cunosti. Pe de alta parte, nu stii ce sentimente are pentru tine, eu zic sa nu te legi la cap degeaba. Ori vorbesti cu el, ori pur si simplu il uiti. "si din cate am auzit nu s-a atasat de nici o fata cu adevarat stiti ce vreau sa zic-sex si am plecat." La liceu, crede-ma ca multe chestii "din auzite" sunt eronate. Nu mai apleca discutia la ce se aude prin liceu pe sistemul " telefonul fara fir", ca ajung informatii gresite. Nu zic ca el e usa de biserica, zic ca trebuie sa te convingi tu singura. Bafta

| Marry:X a răspuns:

Buna. Nu cred ca te-ai indragostit de el, ci doar il simpatizezi sau nu se stie nicioadat de fapthee hee. Daca va veni la balul bobocilor, baga-te in seama cu el, faceti cunostinta, nu ai nimic de pierdut macar stii ce simti pentru elhappy. Si nu mi se pare banala povestea ta...Pa pa:*