| AbyAlberto15 a întrebat:

Buna dimineața, am o mică întrebare, eu am 15 ani și plec cu trenul pana in Caransebes și vreau sa stau 2 zile acolo, pot sa ma cazez la hotel cu buletinul meu? Gen dacă intru pe site-uri de hotel nu ma lasă sa aleg 2 copii, îmi zice de adulti peste tot. DDacă ma duc acolo ma vor caza?

Răspuns Câştigător
| FreddieM a răspuns:

Mai bine suni la hotel si intrebi, e cel mai sigur.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un hotel decent nu va caza minori neînsoțiți

| Liviu a răspuns (pentru suntserios):

Dar minore laughing? haha...

| suntserios a răspuns (pentru Liviu):

Slaba gluma.

| Liviu a răspuns (pentru suntserios):

Esti prea serios mosule laughing

| mihai69 a răspuns:

Ai putea avea șanse la vreo pensiune - au mai puțină rigoare la respectarea legilor. Dar nu fără să vorbești înainte și să îți accepte cazarea în mod clar și neechivoc; preferabil să plătești în avans ca să nu vină cu scuze că „vai, tocmai s-a dat camera, că nu știam dacă mai vii sau nu..."

| Bizon95 a răspuns:

Nu e 18 e 16
https://www.google.com/search?q=cazare+sub+18+ani
https://www.avocatnet.ro/......opriu.html

insa depinde de hotel, fiecare isi face propria politica si pentru ca sunt foarte putini clienti asa, si deci s-ar putea sa nu se lege la cap!

| PeggyRock a răspuns:

Nu te poți caza dacă nu ai 18 ani.

| AbyAlberto15 explică (pentru PeggyRock):

Bda am sunat și au zis ca se poate :XD