| MadalinaRalu a întrebat:

Buna,dragilor! Imi place de un baiat,el se uita la mine.Dar problema este ca tot timpul este cu prieteni lui, iar eu sunt mereu cu prietena mea. Vreau sa merg sa vorbesc cu el dar imi este rusine si putin frica de prieteni lui.
Cum imi dau seama daca ma place? Cum sa vorbesc cu el? Ce sa ii spun? Va multumesc!
P.S : Am 12 ani ( nu vreau raspunsuri rautacioase ).
Funditaawinking

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca e cazul, va veni el la tine. Nu uita ca esti fata, in nici un caz nu poti agata tu baieti, mai ales la varsta asta. Stai cuminte, nu te mai uita ciudat la el si, daca va fi cazul, peste cativa ani, va veni el si se va prezenta.

| Zenithf a răspuns:

Construiti-va un "cal troian". Poate cunoasteti pe vreunul din acei baieti?

| DianaDobritoiu a răspuns:

Incearca sa il contactezi si sa va intalniti undeva unde nu sunt nici prietenii lui si nici prietena ta. Dupa care daca chiar il placi, ii poti spune ca e dragut si ca ati vrea sa fiti prieteni, dupa care ati putea petrece mai mult timp impreuna si poate se va infiripa ceva intre voi. Acum depinde cati ani are si baiatul ca daca e mai mare ca tine cu vreo 3-4 ani sa stii ca iti va bate joc de tine si va rade pe seama ta. happy Funda?