| ALex_Alex_1995_FnVL a întrebat:

Buna fetelor, am si eu o dilema, voi inainte sa incepeti o relatie cu un baiat! aveti nevoie de ceva timp (de cunoastere), sau nu conteaza daca va place baiatul (nu prea am rabdare) cu fetelelaughing:* Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Pissicuts a răspuns:

Buna, pai bineinteles e nevoie de timp pentru a cunoaste acea persoana. O fata mereu va vrea sa se asigure, ca acel baiat chiar o place, iar daca tu nu ai rabdare cu ea, poate va crede ca stai din plictiseala cu ea!

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

O fata mai "cuminte" are nevoie de timp ca sa te cunoasca mai bine si sa aiba mai multa incredere in tine. Dar din fericire pentru tine exista si fete mai putin cuminti, care vor totul pe moment. Aici tine insa de tine, daca nu le-ai satisfacut, ai disparut de sub orizont. laughing
Deci, cum se zice? Cand te-ai suit in montagne-russe, sa te tii bine.
P.S. mergi prin baruri la vanatoare. :p

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Evident ca depinde de fata, dar si de baiat.dar sa recunoastem ca in ziua de azi(si nu vreau sa supar pe nimeni) toti ajung la pat, apoi relatia scartaie.o fata ca se respecta, nu cedeaza cu una cu doua si daca isi doreste cu adevarat o relatie, va sti cum sa se comporte, astazi se zice prea repede Te iubesc fara sa realizeze ce inseamna cu adevarat acel cuvat, ori daca chiar simte acel sentiment.
O zi frumoasa sa aihappy

| anabelisa a răspuns:

In ceea ce ma priveste, consider ca este un aspect foarte important inainte de a incepe o relatie.
Trebuie sa ne potrivim din toate punctele de vedere, sa fim pe aceeasi lungime de unda.
Mi se pare un lucru imatur sa te arunci intr-o relatie, fara sa cunosti persoana respectiva.
Fetele care prefera sa aiba doar o aventura, bineinteles ca nu mai depun efortul de a cunoaste persoana respectiva.

| raluk27 a răspuns:

Pai asta e si scopul relatiei: sa il cunosti pe celalalt. O relatie nu e o casnicie. De ce trebuie sa mai treci printr-o perioada de cunoastere inainte de relatia propriu zisa? Merge bine, nu, pa si la revedere. Doar nu dai divort. Care e problema? "a, ca nu, ca stii, ca sa vezi."
OK, nu sustin ideea sa incepi o relatie cu o persoana pe care ai vazut-o de cateva ore. Din punctul meu de vedere iti place un baiat/o fata, vorbesti cu ea, ii faci complimente, o inviti la o plimbarea/suc/cafea/film, afli ce gandeste ce vrea de la viata, mai iesi inca o data si inca o data, iar deja de la a 3-a, a 4-a intalnire ar trebui sa stii incotro "bate vantul". Esti dispus sa incepi o relatie, sa o cunosti mai bine?

| lolylolypops a răspuns:

Depinde de fata si de felul ei de a fi, daca a mai avut relatii sau nu, depinde mult de ea.De obicei eu acord un timp pentru a-l cunoaste, sau o perioada de test pentru a afla mai multe despre el.

| lilcide a răspuns:

Baiatul le place dupa atitudinea care o are el si aici nu ma refer la arogant sau smecher... daca nu ai rabdare la chestii minore ce o sa faci mai incolo cand o sa trebuiasca preludiu?

| Crist33na a răspuns:

Eeehh. Acum depinde de fata. in general fetele vor mai mult timp pentru a cunoaște băiatul cu care intra "într-o relație". Dar sunt fete care trec foarte ușor peste faza de cunoaștere. Depinde de persoana, fiecare gândește altfel.

| meawyyy a răspuns:

Depinde... unor fete le trebuiesc ceva timp pentru asi da seama daca acel baiat este cea ce cauta, altele nu au nevoie acele fete se bazeaza pe infatisarea baiatului nu le prea intereseaza cum este baiatul ca si caracter sau alte chesti... laughing
eu iti urez succes si sper sa iti fi fost de folos happy

| 15cineva a răspuns:

Daca vrem o relatie care sa dureze, intai vrem sa cunoastem acel baiat, daca nu nici nu ne va interesa prea multe detalii

| lavinia1995 a răspuns:

Aici depinde de persoana. Exista persoane care vor sa se cunoasca si sunt persoane care nu, si vor o relatie direct. daca totusi nu vrei sa o pierzi dai timp si va fi mai bine`happy sper ca ti-am fost de ajutor