| LookAtMeNow a întrebat:

Fetelor, daca vorbiti cu un baiat dulce, adica care se comporta frumos dar nu arata prea bine, ati vrea sa incepeti o relatie cu el?

Răspuns Câştigător
| elenaA_9063 a răspuns:

Frumusetea este un termen relativ, pentru ca fiecare om are modul lui de a percepe ce e frumos si ce nu.
Din punctul meu de vedere, la un baiat conteaza mult mai mult caracterul, felul de a fi, de a gandi si sinceritatea. Bineinteles ca aspectul fizic este si el important, pentru ca nu poti avea o relatie romantica cu cineva care nu te atrage deloc fizic. Din proprie experienta iti spun ca pe masura ce cunosti o peroana incepi s-o vezi altfel, mai frumoasa sau mai urata, pentru ca nu degeaba se spune ca oamenii rai sunt mai urati, iar oamenii buni sunt mai frumosi... Daca ne gandim pe termen lung, frumusetea nu tine o vesnicie, toti imbatranim si ne stafidim, asa ca intr-un cuplu conteaza cel mai mult armonia si intelegerea.
Incearca sa-l cunosti mai bine, vezi cum gandeste, cum se poarta si apoi decide-te daca doresti o relatie.

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu! Prefer sa fiu sincera.Chiar daca o sa par superficiala, nu pot spune ca da pentru ca as minti.La fel cum un baiat nu poate sa fie cu o fata care nu arata bine, nici eu nu pot fi cu un baiat care nu arata bine.

| Razvan a răspuns:

In primul rand vreau sa vad cat il duce capul.Ciudat,rar am trecut de aceasta etapathinking
Las timpul sa dedida daca suntem compatibili sau nu

| SperanteSpulberate a răspuns:

Da, pentru ca nu intotdeauna infatisarea conteaza ci ce are in suflet! Fericire si iubire!
Bafta si Craciun Fericit!

| lavyBandB a răspuns:

De ce nu? Frumusetea nu e totul! Daca te simti bine in preajma lui, va intelegeti si aveti multe in comun, ar trebui sa treci peste bariera asta! Ca asa poti sa fii cu un baiat frumos dar sa fie un nesimtitwinking

| anonym_5376 a răspuns:

LOgik nu ar trebui sa iti pese cum aratha, trebuie doar sa te simthi bines cu el, sa te fac sa zambesthy si sa te simti bines

Daca keilalatzi din jur rad de uh nu-i baga in seama spune-le :va oftikatzi si chestii din astea

bafta sper ca team ajuthat

| andreealoredana a răspuns:

Dupa parerea mea eu cred ca ar trebui sa-l cunosti mai bine sa vezi cam ce caracter are si cam cum se poarta cu fetele in general nu numai cu tine... si dupa aceea s-o iei incet incet sa incepi o relatie cu el... fundita?:X:X:X