| Mutu_Alina_2003 a întrebat:

Buna, fetelor! Am si eu o întrebare la voi, mi-a întârziat menstra 2 săptămâni si nu am niciun semn, sânii ii am moi, inainte mi se întețeau.Tin sa anunț ca am menstruația neregulată. Mi s-a mai întâmplat sa-mi întârzie, dar niciodată sa nu am vreun semn. 'Poate fi vorba de sarcina? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| B3HappyN0Worry a răspuns:

Bună! Și eu am pățit la fel în urma unei răceli pentru care am fost obligată să administrez o grămadă de antibiotice. Menstruația poate să-ți întârzie și de la administrarea unor medicamente. M-am speriat la fel ca tine, nu am avut semne, dar într-un final a venit.
Dacă au trecut deja 2 săptămâni de când îți întârzie, poți liniștită să-ți administrezi un test de sarcină (e 10 lei cel mai de calitate), iar rezultatul va fi corect dacă îl faci dimineața la prima urină. Fă-o pentru liniștea ta, poate să-ți întârzie și de la faptul că te stresezi, sunt o grămadă de factori.
Și eu am făcute vreo 6-7 teste de sarcină doar pentru liniștea proprie și am doar 19 ani laughing
Baftă!