| petro_1226 a întrebat:

Buna fetelor sunt insarcinata in 4 luni jumate dar nu prea mi se vede burtica doar putin... oare ii vreo problema bebele deja misca msss

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Stai liniștită, așa este sarcina la tine, nu ai atât de mult lichid amniotic. Un ecograf 4D și îți poate spune starea de evoluție a sarcinii.
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Da, esti mai inalta si din cauza asta copilul are mai mult loc unde sa se dezvolte, asta-i problema. Fi fara grija, ca atunci cand nu va mai avea loc o sa se vada. :))
Nu exagera cu mancatul, adica nu vrei sa te ingrasi numai ca sa se vada mai bine ca esti insarcinata, nu?
Studiaza un pic site-ul asta: http://www.mypyramid.gov/mypyramidmoms/pregnancy_nutrition_needs.html
Poti gasi acolo informatii despre alimentatie sanatoasa, cat este normal sa iei in greutate si altele.
Domnul fie cu voi!

lolita
| lolita a răspuns:

Felicitari, mie pana in luna a6-a nici nu mi se vedea burta si am nascut un baietel de 3500gr. burica se vede detul de bine in ultimile luni, tu daca esti mai slaba va parea doar ca ai mancat mai mult, dar asta nu inseamna ca bebele are vreo problema.

| Noir a răspuns:

Este normal! Nu-ti face griji.Are timplaughingMult noroc la nasterewinking

| Rihanna a răspuns:

Iiilove struck ce dragut. felicitari in primul rand, sa fie sanatoos bebele si sa te bucuri de el.nu cred ca e vreo problema, difera de la pers la pers. unele au burtica mare, unele nu love struck stai linistita, mai ales daca misca.totusi,cand mergi la doctorul tau, intreaba'l

| raissa a răspuns:

Nu e nici o problema important e sa bei mai multa apa si lichide in general fara acid bineinteles si sa consulti un doctor ginecolog de acum pentru analizele de rutina pentru ecografe si asa mai departe. bafta si multa sanatate tie si bebelusului. pup

| Alinutza_5368 a răspuns:

Problema ca e buritca mica? Daca tu de felul tau esti o fata mai subtirica nu e problema de abia in a sasea luna sa vede calumea punte in fata oglinzi si uitate din profil si ai sa vezi ca oricum ceva ceva e acolo.Intrebarea mea ar fi in Romania nu sa merge la control in fiecare luna? Ca sa se masoare copilu sa se vada circulatia sangelui toate astea? Eu in locu tau as merge regulat la medic pentru toate analizele sunt multe riscuri in timpu sarcini, poti sa faci diabet poti sa faci infecti. si multe alte.Deci mergi la medic nu te baza pe raspunsurile noastre.

Pupici si multa sanatate sa dea dumenezu sa decurba bine sarcina

| PeAcE a răspuns:

Din cate stiu eu, unele sarcini se dezvolta mai repede altele mai incet, nu cred ca bebitza va avea vreo problema.Cand a fost insarcinata matusa mea nu i s-a vazut burtica pana tarziu, prin a 5-a luna jumate, cam asa.Incearca sa mananci si tu mai mult.

Sa-ti traiasca si sa fie sanatos!

| versavia a răspuns:

Stai linistita, are timp sa se vada peste catava luni nu o sa te ai recunosti, deci nu-ti fa griji degeaba si nastere usoara.

| princess87 a răspuns:

Nici la mine nu se vedea la 4 luni jumate... o sa se vada mai incolo stai linistitawinking acum am 9 luni si o burtik maricica... cel mai mult mi-a crescut dela 8 luni la 9 (adica luna asta)