| AnielAn a întrebat:

Îmi place de un băiat. A început să imi scrie, sa vorbim pe diferite subiecte si chiar mi-a zis ca ii e dor sa ma vada. Acum cu virusul asta nu am putut sa ne mai vedem. Ideea e ca m-a sunat odata ( pentru prima data ) si am vorbit mai multe. De exemplu când i-am spus ca am iesit cu bicicleta, mi-a spus ca spera ca nu am iesit cu unu, deci ma gândesc ca daca a fost gelos pe mine inseamna ca vrea ceva de la mine. Am avut o conversatie foarte frumoasa in seara aia. A doua seara, am pus eu ceva la story pe insta de dragoste si mi-a raspuns cu niște inimioare. I-am dat si eu inapoi inimioare dar de atunci nu a mai dat nici un semn, nici macar un seen la alea nu mi-a dat. Ma gândeam ca daca il interesez asa mult precum imi scrie el, de ce nu-mi mai da semne? De ce nu imi zice nimic? Acum veti zice ca exagerez, ca vreau prea mult, doar ca mi se pare normal sa mai vorbim, nu sa imi dea ignore total dupa toate discutile noastre. Oare care este motivul pentru care nu imi da nici un semn? Ce sfaturi imi dati? Ce sa cred eu in aceasta situatie? Vreau doar sa imi spuneti ce ar putea insemna aceasta situatie si ce sfaturi imi dati. Vreau sa imi raspundeti sincer si fara misto.

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Sunt multi băiati care ori fac asta din plictiseala ori sa te atragă si dupa sa iti stea gândul la ei.Cred ca mai bine treci mai departe si iti vezi de ale tale, chiar dacă va reveni mai mult ca sigur va face la fel si nu cred ca te ajuta cu nimic sa stai sa te gândesti zilnic la ce face un străin.

| AliGab a răspuns:

Fara misto ar trebui sa lasi baiatul in pace. Este clar ca e genul de om instabil. Poate a gasit o alta tipa cu care converseaza, cine stie ce povesti ii indruga si celeilalte si pe tine te-a lasat balta. Ignora-l si mergi mai departe fata draga.
Intr-un scenariu mai dramatic ar fi putut pati ceva grav si poate nu ti-a mai putut raspunde: ai putea sa ii trimiti un sms in care sa il intrebi daca este ok. Daca da este valabil scenariul de mai sus.
Succes

| AlexMh a răspuns:

Te impacientezi prea mult pentru nimic. Daca te vrea, te cauta, e simplu. Poate are si alte lucruri de facut, sau pur si simplu nu mai e interesat, pur si simplu a vrut sa vada cum te comporti, care iti e stilul si daca esti interesanta pentru el, si poate nu a fost multumit. In orice caz ar fi o sa iti mai placa de cel putin 50-100 de baieti pe parcursul vietii tale. Nu e nici primul, nici ultimul. Fi pasiva, nu il cauta, noi ca oameni si in special ca barbati ne atrage ce nu putem atinge, cu cat esti mai indiferenta si mai rece, cu atat il interesezi mai mult. Desigur, trebuie sa cred ca mai exista si alte stereotipuri chiar daca nu am intalnit pana acum pe nici o parte a baricadei happy Am avut persoane care m-au cautat si dupa saptamani. Iar cat despre chestia cu gelozia a fost doar o faza de "agatat", si nimic mai mult. Si da, normal ca vrea ceva de la tine, toti vrem ceva de la celalalt happy Nu exista relatie fara interes, fie ea de prietenie sau de casatorie. Cand mai vorbeste cu tine urmareste-i cu atentie modul de a-ti vorbi sau a scrie si iti vei da seama si de intentiile lui si ce "urmareste". Pana atunci, nu te mai impacienta, si mai vorbeste si cu alta lume, experimenteaza la nivel conversational, sa afli noi mentalitati, pareri, dorinte, experiente, etc. O sa treaca si timpul mai usor pana o sa vorbeasca cu tine si o sa castigi si ceva experienta happy Bafta!