| Dianaaaaaaaraluccc a întrebat:

Buna TPU! Îmi place foarte mult de un băiat, vorbesc prin poze cu el, îmi răspunde rapid si vorbim in fiecare zi câte ceva. Deja vorbim de aproape 3 luni, prin decembrie mi-a spus ca ma iubește, mi-a pus story pe insta de ziua mea, am ieșit împreună dar suntem prieteni. Suntem la aceeași școala dar in realitate nu vorbim, doar ne salutam. I-a zis cineva ca îl plac, i-am mai dat si eu semne ca îl plac dar nu face nimic. Sincer nu mai înțeleg nimic si chiar vreau ceva mai mult cu el dar nu stiu ce sa fac. Noi ne înțelegem foarte bine, din câte am văzut doar pe mine ma saluta la scoală, nu si pe alte fete, oare ma place? Va rog dați-mi ceva sfaturi, păreri, ce as putea face in privința asta? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| slayer09 a răspuns:

Ufff...cand va vad asa imi aduc aminte de mine pe la liceu, de cat de anxios si timid eram cu fetele, nu puteam sa le vorbesc fata in fata ca ma intimidam si ma pierdeam. d-aia acceptam prima oara sa vorbesc pe net cu ele si dupa ce o cunosteam mai bine si simteam ca puteam vorbi de toate atunci imi mai luam inima in dinti si ieseam cu ea. Si asa ma gandesc ca e si el, timid, fara initiativa, nu prea stie ce vrea, sau nu stie ce sa faca, si pentru asta trebuie sa ai rabdare cu el, sa il iei usor si daca e vorba de timiditate o sa ti se deschida ca o floricica, asta daca este timid si inocent, daca e timid si mai putin inocent, azi poate vrea ceva maine nu mai vrea. azi vrea sa te sarute, maine nu te mai cunoaste, se schimba dupa cum bate vantul.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate e timid, dacă doar pe tine te saluta și nu e doar ceea ce îți imaginezi tu, e clar ca te place, ce vârste aveți?

| PussyCrusader a răspuns:

Spune i tu ceva, daca nu se prinde de semnalele tale spune i în față, daca te place și el bine daca nu, nu cred că pierzi mare lucru, ești tânără și o să mai apară situații. Baftăhappy