| dianadiana2000 a întrebat:

imi place un baiat care ma baga in seama(adica imi zice buna, ce faci...stiti voi, chestii d-astea dar mie imi place de el)ce sa fac ca sa-si dea seama?

Răspuns Câştigător
| PuFuLeThE_9988 a răspuns:

Buna...eu as spune acelasi lucru ca ceilalti...dar am trecut si eu prin asta, si toata lumea imi spunea acelasi. Nu i-am ascultat deoarece eram mult prea timida sa vorbesc cu el. I-au spus o multzime de prieteni dar nu cred ca i-a crezut, adica nu e acelasi lucru ca atunci cand ii spui tu. Nu i-am spus, dar probabil s-a prins ca il plac. Imi place de el de 6 ani si abia acum un fost coleg imi spune ca lui ii placea de mine dar ma astepta pe mine sa fac primul pas. Nici nu mi-am dat seama ca ma place, atat de orbita eram de cat de indragostita sunt. Ti-o spun ca un sfat, sa nu faci ca mine si sa-ti irosestitimpul intrebandu-te ca poate si el te place dar te asteapta pe tine sa faci primul pas. Unii baieti sunt mai retrasi cand vine vorba de o relatie, chiar daca pare un tip popular. Sper sa iei decizia corectabig grin

8 răspunsuri:
| albastrualb77 a răspuns:

Pai, poate sentimentul este reciproc, poate sunteti amandoi timizi, cineva trebuie sa faca primul pas, poate ar trebui ca tu sa fii aceea, si sa-i spui ca iti place de el, fa-ti curaj.

| Adorable a răspuns:

Maria, daca nu ii spui ca il placi, cum si-ar putea da seama?
Incearca sa iti faci curaj sa ii spui ca il placi si daca nu ai curaj si in caz de esti timida, roaga un prieten sa ii spuna, creaza-ti un ID si prefa-te ca esti o prietena si spune-i ce simti, lasa-i un biletel sa inteleaga ce simti pentru el sau trimite-i un mesaj pe telefon in care sa scrie ce simti pentru el.
Pa, pa!

| Optimus7 a răspuns:

Incearca sa il bagi un pic mai mult in seama. Cerei idul daca nu il ai si intra si vb la inceput cu el. In plus ai putea da o imbratisare sau un pupic pe obraz. In rest lasa-l pe el sa faca restul de pasi.

| TheLastDancer15 a răspuns:

Pune pe cineva sa-i spuna dar "nu din partea ta"... :X:*

| Mariusssss a răspuns:

Tragei'o dar bine happy

| NELLSON a răspuns:

TREBUIE SAI ZICI SENTIMENTELE TALE sa te exprimi adica sa-i zici: heyy buna ma cheama asa cum te cheama si as vrea sa iti zic ceva vrei ca noi doi sa fim iubiti cu sentimente fi atenta

| razvan7x_2096 a răspuns:

Pai vorbeste mult cu el despre ce il intereseaza cel mai mult pe iel
si o sasi deie seama mai uitete la el etc

| bianca_4313 a răspuns:

Pe mine nu vrea sa ma bage in seama si am fost cu el dar a trecut