| Maria246 a întrebat:

Bună iubitul meu e cam încăpățânat și nu ma asculta sfaturi va rog

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, da-i doua palme peste ochi cand greseste si asa invata sa te asculte! laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

In cealalta intrebare zici ca il presezi sa faca lucruri...

| dullcat a răspuns:

Buna.Ce sa asculte? In ce privinta? Nu esti mama lui.Astfel de probleme se rezolva din comunicare. Daca ii dai ordine e de asteptat sa nu te asculte, ca nu asa functioneaza intr-o relatie.

| Hyperion7 a răspuns:

Îl pui sa alegi, ori încăpățânarea, ori tu.
Nu poți forța pe nimeni sa se schimbe, dar poți pleca daca lucrurile nu sunt in regula.

| ioana748 a răspuns:

Daca ar fi altfel, probabil nu l ai mai iubi.
happy

| TheGentleman a răspuns:

Încăpățânează-te și tu și nu-l asculta.

| Lupică27 a răspuns:

Alta care vrea sa faca un catel de companie din barbatul de langa ea si dupa se plange ca nu mai exista barbati domne!

| Maria246 explică (pentru Lupică27):

Eu ma refer cand ii zic sa facem anumite lucruri și nu vrea

| Lupică27 a răspuns (pentru Maria246):

Pai depinde ce ii zici, in ce context, vezi daca nu explici cum trebuie nu se intelege ce vrei sa zici si ve fi inteleasa gresit.

| ScottishPrincess a răspuns:

Dai papucii si mergi mai departe daca nu te respecta.

| Ancadorinapascale1993 a răspuns:

Eu cred ca daca am vrea, noi femeile putem fi uneori si mai ințelepte. Adica, poti face ca situatia sa fie in favoarea ta.
Doar ca e nevoie sa iti pui nitel mintea la contributie. Iarta-ma, dar nu exista rețeta minune. Barbatii difera de la caz la caz.
Uite, va dau o idee faceti cu tura? o tura ca tine, una ca el. Propune-i asta.
+ Lasa-l sa fie barbat!
Dai pace, ai incredere in el. Toate bune!