| Nvidia89 a întrebat:

Am si eu o problema cu ai mei sad

Am fost un timp la tara la bunica mea. Tatal meu imi spunea ca la ora 10 jumate sa fiu in casa desi uneori ma prindea cand ieseam si dupa 10 jumate afara.

Iubitul meu este acolo la mine la tara pentru ca de acolo este (inca ceva iubitul meu s-a instalat de vreo 2 ani in italia si vine o data pe an acasa)
Nu am apucat decat o saptamana cu iubitul meu sa stau.
Acum am venit acasa pentru niste pregatiri la matematica in cursu' saptamanii ca altfel nu ma luau de la tara.
As vrea niste sfaturi cum as putea sa'l conving pe tatal meu (care nu prea mai are incredere in mine si ii e putin frica. si plus ca e comunist. ) sa ma lase in weekend`ul acesta la tara pentru ca el mi-a zis ca nu o sa ma mai lase vreodata la tara pentru ca nu am respectat ce a spus el sa fiu la 22.30 in casa...

Imi doresc mult de tot sa ma lase macar weekend'ul asta si chiar nu am idee ce as putea sa'i spun ca sa il conving este foarte incapatanat...
Vreo idee?

3 răspunsuri:
| justme_2012 a răspuns:

Incearca sa discuti cu el.sa'i spui ca nu mai esti o fetita. Fa'l sa inteleaga ca iubitul tau vine rar si il vezi la fel de rar...parintii spun ca daca nu am respectat regula x nu ne mai lasa sa facem aia, aia si aia
incearca sa'i explici
si insista mult. dupa ce se satura sa il rogi atat cu siguranta te va lasawinking

| Stefania a răspuns:

Buna!

Ar trebui sa-l ajuti acasa la treburi si sa ii arati ca te poti descurca si singura la orice si in acest fel il vei face sa aiba incredere in tine, disuta cu el, intre voi de asta este o neinteleger fiindca nu prea comunicati`straight face. Incearca a fi mai deschisa in fata lui`happy

[{ By °oღ♥MiCo0TzA♥ღo° ♥PiNkY♥ }]

| Nvidia89 explică:

Problema e ca eu nu pot sa ii spun de iubitul meu pentru ca el are 21 de ani iar eu 14 si eu vreau sa ma lase fara sa stie
Il iubesc foarte mult pe tata. dar insistentele mele de obicei il fac mai rau sad