| Anahiteamo a întrebat:

L-am revazut pe verisorul meu dupa ani intregi. El este cu sapte ani mai mare decat mine. De cand l-am revazut am inceput sa simt ceva mai aparte pentru el decat pentru ceilalti verisori pe care ii am. Ma inteleg foarte bine cu el si am vazut ca ma ajuta cand am nevoie de ceva si se intereseaza daca am nevoie de ceva. Asta e problema.
Si simt ceva special pentru el. De cand l-am vazut ultima data am inceput sa ma gandesc la el mai mult. Oare ce este ceea ce simt eu pentru verisorul meu?
DAU FUNDA pentru cel mai bun raspuns!

13 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

E o reminiscenta ramasa din copilarie atunci cind nu era nimic clar, cind poate erati apropiati jucindu-va impreuna, dar ai ajuns la o virsta cind ar trebui sa se clarifice totul.Eu i-am scapat si o smeta peste ochi unei verisoare pentru ca venea si dadea sa se culce in pat linga mine ca atunci cind eram copii.

| AndyIQ a răspuns:

Poate il placihappyciudat!

| IMC90 a răspuns:

Esti fata sau baiat?

| KellyGreen a răspuns:

E un sentiment normal( cred), adica nu l'ai vazut de mult timp si acum simti nevoia sa stai mult cu el, simti ca timpul trece foarte greu cand nu e langa tine. E ca si cum ti'ai cumparat ceva ce iti doreai forte mult si acum e cel mai dragut lucru care l'ai vazut. Dupa un timp cred ca nu o sa te mai gandesti asa mult, asta e perioada in care incepi sa te obisnuiesti cu el.

| doc69 a răspuns:

Stii deja raspunsul dar nu iti vine sa crezi ca se poate intampla

| InuIo a răspuns:

Ai putea sa te indragostesti de elhappy. I s-a intamplat unei prietene.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai este o dragoste trecuta de cea de familie nu mult dar este oricum.Eu zic sa nu te indragostesti mai mult decat trebuie deoarece nu este bine... oricum nu ai putea fi intr-o relatie cu verisorul tauwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minti de rupi.una.al doilea cred ca nu ai de gand sa-ti f.ti neamul?

| geop a răspuns:

Nu-l mai vezi ca rudă, îl vezi ca pe un bărbat. Ţi-a fost aproape când ai avut nevoie, pentru că poate aşa e caracterul lui. Acest lucru te-a atins la inimă, că se interesează de nevoile tale. Poate o fi şi un bărbat pe gstul tău şi de-aia începi să gândeşti şi cu hormonii. Dacă ar exista ceva între voi, ar fi un incest, dar când totul e la secret, atunci nu e aşa ceva.

| DAПA a răspuns:

Buna!
Pai.depinde cati ani ai ...Adica dupa parerea mea te simti atrasa de el, dar in felul in care cunosti pentru prima data o persoana sau cum spun altii''Dragoste la prima vedere'', dar nu si in cazul tau.
Tie doar iti place de el.
Bafta!

| alynutza_4997 a răspuns:

Acum asta e parerea mea dar cred ca din cauza faptului ca nu l-ai mai vazut de mult timp sentimentele pe care le ai fata de o ruda au cedat si ai ramas cu niciun sentiment fata de el
acum ca v-ati reintalnit e ca si cum ti-ai face un prieten nou si din cauza ca se comporta atat de frumos cu tine sentimentele de prietenie se transforma in dragoste la fel ca la un prieten pe care il ai mereu aproape
cel putin asta e parerea mea am numai 12 ani si inca nu m-am indragostit de cineva ca sa stiu cum te simti totusi daca as fi in locul tau mi s-ar parea ciudat sa ma indragostesc de varul meu
cel mai probabil as incerca sa ma opun sentimentelor mele si sa imi ocup timpul cu ceva indepartandu-l de mine
PS:chiar daca ti-am raspuns la intrebare asta nu inseamna ca inca te cred.in primul rand din ceea ce ne-ai spus tu reiese clar faptul ca il placi si oricine si-ar da seama chiar si tu.in al doilea rand nimeni nu ar fi in stare sa publice asa o intrebare.si in ultimul rand suna ca si un film.altceva ce sa mai spun daca intr-adevar ti se intampla asa ceva atunci iti urez noroc si sa te indragostesti de cineva ca sa il uiti laughing

| dada18x a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te gandesti in perspectiva. Probabil ca verisorul tau (pe langa faptul ca nu l-ai mai vazut de mult timp bla bla) arata si foarte bine,este dragut,carismatic,atent si are toate calitatiile baiatului visurilor tare, nu? happy da, am fost cam in aceiasi situatie. Nu e nimic ciudat si cu siguranta esti atrasa de el. Insa nu e tocmai ok pentru ca, cel mai probabil tu esti pentru el verisoara si atat. Plus de asta gandeste-te ce s-ar intampla daca voi doi ati avea o relatie. Incep discutiile cu familia de genul "nu e bine. sunteti rude" si alte chestii. Poate o sa fie greu sa te gandesti ca relatia asta este putin cam interzisa...dar un prieten foarte bun nu. Transforma-l pe verisorul tau in cel mai bun prieten. happy

| VaSyyyyy a răspuns:

Pai daca spui ca nu l-ai mai vazut de 7 ani, simti ca iti este dor de el, si te bucuri ca l-ai reintalnit. Nu stiu daca simti asta, dar cel putin asa ar fi normal.