| Lightmeup a întrebat:

TPU, sunt nedumerita... Acum o luna un tip mi-a dat de inteles ca ma place si ca ar vrea o relatie. Am stat, am vorbit, ma tot saruta, dar nu pe gura(gat, obraz, putin pe piept etc). La inceput eu nu voiam sa am o relatie cu el(il cunosc de cand aveam 4 ani, acum am 17, iar el are aproape 24). Cu toate ca eu il respingeam(in sensul ca nu prea eram de acord cu ce vrea sa-mi spuna sau sa-mi faca), el inca imi zambeste si ma priveste altfel decat pe celelalte + ca are un fel de a vorbi, imediat te-ar cuceri. Cred ca incep sa simt ceva pentru el, acum ca l-am revazut dupa 2 saptamani(el sta in Neamt, iar eu in Bucuresti; acolo ma duc doar in vacante la bunici). Nu stiu ce sa fac, la inceput tot vorbeam cu el prin mesaje, trimise de mine(voiam sa aflu ce l-a facut sa vrea o relatie cu mine), dar mi se pare si aiurea sa-i tot trimit eu mesaje si chestii de astea. Si la inceput tot incerca sa ma faca geloasa si tot felul de chestii. Nu stiu cum sa procedez, eu o sa ajung acolo, cel mai probabil, la iarna. Nu stiu ce s-a intamplat cu mine, de am inceput sa ma tot gandesc la el. Il vedeam mai mult ca pe un prieten bun, dar acum ca ma tot gandesc la el, nu stiu ce sa mai cred.sad

p. s. : el mereu imi zambeste cand ma vede si face glume, si mai este o problema : eu una sunt timida (prima data am vorbit cu el, una alta, data viitoare, imediat m-am inrosit si nu mai scoteam un cuvant). Si ele e timid, dar nu asa ca mine...

am nevoie de un sfat, de ajutor, va rooog...

Răspuns Câştigător
| Picasso a răspuns:

laughing Ophh ophh ophh zambaretzii astia! Bai fara suparare, stiu ca sunt nesimtzit, si nu am cei 7 ani de acasa, insa i-am uitat acasa, dar prfer sa iti zic direct : Ar cam vrea sa ti-o traga si el, hmm gandeshte-te ca nu ar avea rost sa te complici, asa sunt baietziii"cuceresac" vaneaza, ca asa i-a facut mama lor! Daca vrei sa il scoti din pepeni, ispiteshtel, provoacal si etc! Insa gandeshte-te care e motivul pentru care o faci, nu te gandi caci el va vrea o relatie cu tine, ooo daaa mai ales ca sunt cativa km intre voi! Tu sti ceea ce trebuie facut! Succes

2 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Cu tot regretul, dar tu o sa ramai nedumerita o mare parte din viata. Tre' sa te dumiresti singura. Noi n-avem ce dumiri.

| loredanalarisa a răspuns:

Du-te si zii drept in fata nu fi timida nu iti fie frica nu ai de pierdut nimic suna-l spune-i ce simti si intreaba-l daca mai simte si el la fel pentru tine! hai infrangeti frica de sine!:*