| anonim_4396 a întrebat:

Am o colega foarte frumoasa si arata extraordinar de bine, dar ea sta numai cu baieti din acestia mai mari cu bani, masina si tot felul de prostii. De cateva luni am devenit foarte, dar foarte apropiati...saruturi, mangaieli, atingeri (in ultimul timp si propuneri indecente din partea ei, nu stiu daca glumea, dar a facut de multe ori asta). Acest lucru m-a facut sa m-a indragostesc de ea, am inceput sa o iubesc, dar am realizat ca nu o intereseaza o relatie serioasa cu mine (desi nu am intrebat-o daca vrea sa fie prietena mea), cred ca nu sunt pe placul ei, sau...nu stiu ce vrea de la mine. Este foarte geloasa, daca ma vede ca umblu cu vreo fata se supara imediat (ultima data a stat supara pe mine o saptamana pentru ca m-am intalnit-o cu altcineva), imi controleaza telefonul si tot felul de prostioare. Din cate mi-a spus, din ce am auzit si din ce am vazut (poze pe avatar si telefon) ea iubeste un baiat, il cunosc cat de cat, are 19 ani, este mult mai facut decat mine si are masina, dar cu toate astea ea continua sa se comporte cu mine intr-un mod aparte (ce am spus mai sus). Acum ca s-a terminat scoala, nu o sa o mai vad, si imi e tare frica ca ma v-a uita, iar eu o sa ii port in suflet iubirea mea. Merita sa astept, sau sa incerc sa o uit? Pot oferi si alte informatii, tot ce este nevoie, vreau un raspuns foarte bun. Va multumesc!

17 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Oricat te-as necaji,am impresia ca fata asta nu vrea decat o aventura cu tine.
Viata ei se desfasoara la alti parametrii decat a ta.
Ii placi si ti-o arata,esti departe de lumea ei si nu se poate afla,esti diferit de ceea ce are si o intereseaza.
Esti,ca sa spun asa, un moft al ei.O inciti cat nu e sigura, cat simte ca inca nu te are in mana ei.Se joaca cu tine si tare imi pare rau pentru asta,fiindca tu te-ai indragostit si o iubesti...
Ar fi salvarea ta daca ai putea s-o uiti,dar nu o vei uita pentru ca in primul rand,nici nu vrei!
Ai intrat intr-un cerc vicios,sa-i spui o pierzi, sa fii cu ea nu poti...
Te va face sa suferi rau si nu stiu in ce fel te pot ajuta...
Incearca s-o uiti, macar incearca!

| Zenithf a răspuns:

Esti un fraier si iti pierzi vremea cu ea. Tu nu vezi ca nu o intereseaza decat banii? Cauta una care sa te iubeasca pentru ceea ce esti si sa nu o intereseze ca ai bani/masina/etc sau alti baieti care sunt mai cu stare.

| ReeaAndreea a răspuns:

Eu zic sa incerci sa o uiti ca pana la urma colega ta e " o profitoare "big grin sorry ca ti.o zic dar cam asat e. sunt sigura ca se comporta asa cu tine pentru ca ii place sa fie in centrul atentiei si un sfat pentru tine : daca te.ai atasat de ea, adica o iubesti incearca sa va distantati putin astfel incat sa nu mai existe acele mangaieri, sarutari si propuneri indecente intre voiwinking mult succes >big grin

| Laya a răspuns:

Inceteaza in a-ti plange de mila si a crede ceva ce n-o sa se intample niciodata! Ea e asa doar pentru ca se simte singura. O relatie cu tine? Nici nu cred ca se pune problema atata timp cat n-ai ce sa-i oferi. Tu ai spus singur ca-i plac baietii mai mari, cu bani.
Cred ca-i place sa se joace cu tine, ii place sa vada ca poate avea tot ce vrea, iar in momentul asta ceea ce vrea, esti tu! Dar pentru cat timp? O zi, doua...pana se plictiseste, de fapt pana o sa vina tipu' de 19 ani si-o s-o scoata la o terasa, dupa te va ignora, nici la tel nu-ti va raspunde.
Scuze, ti-am spus doar ceea ce cred eu:*! Acum tu ai grija, nu lasa pe nimeni sa-si bata joc de sentimentele tale ca doare al dracu' de rau...happy

| Viviannnnnna a răspuns:

O...ce dragut puppy dog eyes nu te ingrijora dar mai sunt tipe in lume smug chiar mai frumoase ca aia cu siguranta.care chiar te va vrea pentru caracterul tau cat si pentru aspectele fizicewinking e evident ca ii crescuta stramb laughing straight face ignor-o si poate ii si zici ca se da la toti baietii straight face.ar fi fain smugwinking papa big hug succes love struck!

| RedDragon86 a răspuns:

Stii vorba "are balta peste"? Cam asta e raspunsul meu.Dar daca vrei neaparat sa fii cu ea, incearca sa o abordezi diferit decat pana acum.De exemplu eu am incercat 2 luni sa fiu cu o fata, si nu am reusit. Apoi dupa o vacanta de 2 saptamani. am invitat-o in oras si acum suntem impreuna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei.eu zic ca mai bine n-o astepti e clar ca i plac baietii cu bani.dar totusi poate te place si pe tine...dar na tot cei cu bani o atrag si nu ar cam avea rost.ma inetele.
mai sunt si alte fete frumoase si nu stiu cum.sunt multe si daca ea si pleaca.ai putea s-o uiti.credema mai sunt fete destule nu trebuie sa te opresti doar la unawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu, dar cand esti indragostit ti se pare ca nici una nu mai este ca fata pe care o iubesti. As intreba-o daca vrea sa fim impreuna, dar imi este frica ca raspunsul primit va fi "NU", iar dupa mi-ar fi rusine/teama sa ma comport mai "indraznet" cu ea. Nu stiu ce sa fac...o iubesc asa mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pufarina, nu stiu ce sa zic, imi este foarte teama ca ma v-a respinge... daca ea spune ca nu vrea, eu ce o sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

RedDragon86, suna bine...as putea sa sa mergem amandoi la club (sau la un suc, cum ai facut tu).

P.S: Care a fost secretul, cum ai reusit? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fapt, fosta colega...ca am terminat cu scoala. Dar cum sa ii rezist? Saruturile ei sunt asa dulci, buzele moi, atingerea catifelata...nici-o fata nu m-a facut sa am astfel de sentimente, sa "ard" asa tare cand o vad, mai ales cand o sarut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te va respinge? mergi mai departe nu-i sfarsitul crede-ma poate te-ai indragostit de cine nu trebuie eu zic mai bine o uiti poate vei suferii totusi pe urmastraight face si atunci no sa-ti fie mai bine dac avei fi dezaagit nu?
sunt multe fete nu te opri doar la eahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@greece12, cred ca ai cea mai mare dreptate dintre toti. Se joaca cu mine, are doar dorinta de "posedare", vrea sa ma aiba sub control, doreste doar o simpla aventura...fmm de iubire sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ea si cand statea cu alti baieti la fel facea cu mine, dar la scoala, ca in rest nu ne vedeam (eu nu o chemam, ea nu zicea nimic)...dar in ultimele 2 saptamani parca totul a luat-o razna, e prea mult. Si apropo...tocmai s-a impacat cu fostul (baiatul de 19) sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sa caut, si sper sa o uit cat mai repede sad

| pufarina_4922 a răspuns:

Lasa frica i`ati "inima`n dinti" si intreab`o ce simte cu adevarat pentru tinehappy nu te`ai gandit ca poate cu tipu` de 19 ani sta doar asa ca arata bine si ca are masina si pentru tine chiar are sentimente!batting eyelashes

| pufarina_4922 a răspuns:

Si pana la urma nu se termina aicihappy. Sunt mii si sute de fete care inca isi cauta "alesul`".La inceput o sa fie mai greu [stiu cum e], dar cu timpul trecehappy te gandesti si tu ca poate esti prea bun pentru ea si ca nu te meritabatting eyelashes!:*