| ioneoana a întrebat:

Buna m-am casatorit in mai si inca nu mi-am schimbat buletinul. Ce se poate intampla

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Esti pasibila de amenda intre 40 si 80 lei daca ai depasit termenul de 15 zile de la schimbarea numelui prin casatorie.
CITEZ:
Actul de identitate trebuie schimbat în termen de maximum 15 zile de la data la care au intervenit modificări în statutul civil al oricărui cetăţean.
A T E N Ţ I E
Cetăţenii care nu solicită eliberarea unui nou act de identitate, în termenul legal de 15 zile – vor fi sancţionaţi cu amendă cuprinsă între 40 şi 80 lei

| danay72 a răspuns:

Felicitari pentru casatorie pe situl jw.org sectiunea cupluri poti gasi unele articole utile pentru familie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi sa iti caci buletinul. Toata corespondenta vine pe vechea adresa, dar asta stii deja. In afara amenzii nu se intampla nimic.

| 16Gabriela a răspuns:

Nu cred ca platesti amenda, du-te acum ca daca mai amani mult poate chiar iti da amenda.

| claudya013 a răspuns:

Depinde de cat de prompti sunt autoritatile la tine in judet. si eu am fost intr-o situatie similara si am stat vreo 5 luni fara sa schimb buletinu, si nu am primit nicio amenda,. du-te si intreaba sa fii tu mai sigura.