| Cristian_Stefan_1999 a întrebat:

Ma numesc Stefan am aproape 15 si vazand ca pe TPU sunt foarte multi oameni maturi, tineri care stiu ce vor de la ei si vreau sa imi fac cat mai multi prieteni sunt sociabil candva am fost si crispat rusinos dar am realizat ca nu e nevoie sa fi asa ci sa fim deschisi in orice plini de un tupeu pozitiv happy urasc oamenii cu 2 fete cei care pretind a fi cei mai tari acestia fiind de fapt cei slabi cei care nu stiu ce vor de la ei. imi place sa cunosc lume asa ca mine care stiu ce e ala respect reciproc si la bine si la greu cine stie ce e aceea umanitatea

8 răspunsuri:
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

E de apreciat faptul că eşti un tânăr deschis şi sincer. Aceste sunt calităţi care te vor ajuta în viaţă.

În ce priveşte prieteniile este interesantă remarca lui Henry Brooks Adams: „ÎNTR-O VIAŢĂ DE OM, SĂ GĂSEŞTI UN PRIETEN E MARE LUCRU; SĂ GĂSEŞTI DOI E CEVA CU TOTUL DEOSEBIT; IAR SĂ GĂSEŞTI TREI E PRACTIC IMPOSIBIL."
Cum crezi: ce a vrut el să spună? Oare nu faptul că a găşi prieteni adevăraţi este ceva dificil? Putem avea mulţi cunoscuţi în viaţă dar numai câţiva prieteni adevăraţi.

Eu îţi doresc să te bucuri de astfel de prieteni în viaţă.

Cele Bune!

PS: Personal am găsit cei mai buni prieteni în viaţa reală şi mai puţin online.

| Cristian_Stefan_1999 explică (pentru Someonewhoappreciatelife):

Total de acord si aceleasi urari ti le transmit si eu tie dar si in lumea aceasta virtuala online gasesti prieteni langa care esti intotdeauna poate iti gasesti si iubitul/iubita pe cand si in viata reala ii gasesti dar poti sa fi pacalit uneori nu ca nu ar fi la fel si pentru cealalta parte cea online pe ambele e la fel indirect, sau face to face

Răspuns utilizator avertizat
| TPUuser199 a răspuns:

Degeaba ai prieteni pe retele de socializare, care iti ofera nota 10 cu felicitari, daca in realitate in fata "prietenilor" esti egal cu 0. Incearca sa-ti gasesti prieteni ADEVARATI si in viata realawinking

| stefy4tfg7yn a răspuns:

Buna,Cristian! Eu ma numesc Stefania si am 14 ani.
Daca vrei, sa stii ca eu sunt dispusa sa imi fac un nou prieten.
Sper sa ne imprietenim! happy
Bafta in ati gasi noi amici!winking
.(-dai comm daca esti de acord si/sau vrei sa stii ceva despre mine; sper sa fi la fel de deschis si cum am vazut in ceea ce ai scris).

| stefy4tfg7yn a răspuns (pentru Cristian_Stefan_1999):

Ok! Multumesc, poate vorbib azi acolo! happy

Răspuns utilizator avertizat