| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Ma puteți ajuta cu un sfat?
Daca ca exemplu simt ca în relația mea sunt chestii care nu merg, ar trebui sa las relația? În ultima perioada imi înjur partenerul gen la nervi și tot dar de fiecare data nu știe cum sa ma ia și îmi răspunde pe un ton sacaitor in care ma ațâță ca să ma evervez si mai tare. Nu e atent la micile detalii ce le consider cele mai importante și ma tot întreb de ce D-zeu îmi da parte numai de cazuri de genul. Ce sa stau sa învăț din ele fiindcă am încercat sa-mi educ partenerul dar întra pe o ureche și iese pe alta. Și când îl întreb dacă are și el sentimente de genul sau dacă ceva nu ii place la mine în comportament, spune ca-s perfecta și ca totul este extrem de bine. Dar din partea mea pentru el nu simt mereu asta. Cum sa ma gândesc sau cum sa mai iau situația asta? Sunt mult mai multe chestii, aici doar o mica parte.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand faci alegeri proaste, ajungi sa suferi, cum suferi tu.
Nu Dumzneu iti da asemenea barbati, ci tu singura ti-i alegi!
Altul! ca-s barbati destui pe lume asta!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt mult mai multe chestii, aici doar o mica parte.
Aceste chestii pot fi importante. Mai ales dacă aceasta este doar a mică parte.
îmi înjur partenerul gen la nervi. Să ne gândim așa. Pe acest partener îl înjuri gen la nervi. Dacă ar fi altul în locul lui, tot așa l-ai înjura gen la nervi? Aceasta este important de clarificat. Ca să înțelegi tu însuți, de vină sunt nervii sau relația cu el. Ce anume generează nervii?
Dar din partea mea pentru el nu simt mereu asta. Dar ce simți? Ceea ce simți face parte din relație. De ce oare simți asta sau nu alta? Cât din rațiune și cât din simțirile tale generează atitudinea față de el? Asta, aceste aspecte în total sunt caracteristice multor relații. Înafară de înjurăturile gen la nervi care sunt mai rare. Astfel, trebuie să îți clarifici ce anume vrei de la această relație, și cum vezi viitorul, dacă e cazul să mai continui sau nu.

| Lukasssz a răspuns:

Daca ma injurai pe mine, iti faceam ochii cat sarmaua.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Dece îl injuri pe om la nervi? Daca nu vorbeste ca omul?
Dacă trebuie să vă certați?
Dece trebuie să te enevrza din orice sa sai mănânci sufletul la om ce ai cu el nu ai deloc frica de dumnezeu omul te iubește ma sti ce înseamnă asta? Sti? Omul te vede perfectă in ochi lui se uita cu inima la tine cu Adevărată te iubește cu adevărat omul ce mai vrei de la el? Ce vrei să-ți facă? Să te ia sate dea de pământ sa-ti scoată draci din tine? Esti dusă? Ce naiba ai cu el?

Controlezați nervi lasa nervozitate la o parte nu-si are rostul nul mai înjura din orice prostie omul se uita cu inima la tine te iubește cu adevărat de asta esti perfectă ce ai vrea sa-ti faca omul ala? Care sunt detaliile alea mici care spui ca sunt importante pentru tine?

Te-ai gandit te-ai intrebat măcar o singură dată măcar o dată?

Ba ia sa vorbesc ca omul sa-i spun ce am le sufletul cu Adevărată sa-i spun ce am pe inima cu Adevărată da ce trebuie să urli? Să-l înjuri? Nu ai frica deloc ma de dumnezeu

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Ia sa vedem care sunt alea multe chesti ia spune-le am timp până dimineața aicia sunt spune-le pe toate

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Nu stie cum samă ia spui tu.

Păi cum sate la ma ia hai spune ne tu cum ai vrea sate ia?
Cum?

Îl înjuri pe omul deja îl termini mai ales daca te iubește cu adevărat deja este praf omul ala fiecare cuvânt pe care tu îl spui îl pui la pământ de fiecare dată nu-ti dai seama dar așa este când iubește cu adevărat cuvintele alea devin gloanțe devin cuțite aruncate înspre om și te omoară cate putin te termină

Cum ai vrea sate ia omul ala cum? Tul lui deja la pământ cum sa-ti mao vorbesca el cum sa.ai aibe putere sa-ti vorbesc hai explica

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Tu spui ca am încercat să-mi aduc partenerul

Tu crezi ca el are nevoie de educația ta? El nu stie sa spele? Sa faca o mâncare? Să-și poartă de grijă?

Cum adică am încercată sa-mi aduc partenerul luminează ma te rog eu vino la mine cu ceva si fa ma sa inteleg si eu cum vine asta

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Imi răspunde pe un ton sacaitor si ma enervez si mai tare spui tu.

Revinoți lasa nervi tanti există un dumnezeu asta nu uitată niciodată el nu doarme niciodată

Lasă nervi.

du-te ca omul du-te spune-i ce ai pe inima ce ai pe suflet uite eu ma enervez la așa ceva uite eu ma supăr la așa ceva eu așa sunt asta sunt eu si explica-i la om spune-i de asta ți-a dat dumnezeu gura sa poti vorbi sa omul sa spui ce ai pe inima pe suflet ce te doare ce te supăra stați ca doi oamenii maturi si vorbit

Vi si spui relație simt ca in relatia mea sun chestia care nu mai merg ar trebuie să las relația?

Păi cine ce tine? Spune cine te tine cu foarța? Nu-i iubești? Nul vrei? Dacă asta vrei tu cu Adevărată Lasă-l du-te la altul sate ia sate dea de pământ sa-ti revin la realitate să te bată din plictiseala sa-ti rupă câteva coaste așa la plictiseală sate înjure așa cum faci tu sa-ti scoată din it la nervi ca na este nervos

Bai sacsana revinoți.

Omul te iubește cu adevărat nici măcar un cuvânt nu scoate sa nu te supere sti ce înseamnă asta? Ști? Îți spune eu nu sti nici nu vei alfa vreodată nu-ti va spune nimeni asta fiindcă omule care iubește cu adevărat din tot sufletul si inima acel om ține totul in inima și sufletul

Nu vrei? Nul iubești? Nul suporți? Te enervează?

atunci ce mai cauți aicia? Ce vrei sami arăți? Că ai dreptate? Oricum ai chiar dacă nu ai omul care iubește cu adevărat din toată inima si tot sufletul cu Adevărată nici nu are nevoie sa iartă el nu se ocupa cu asa ceva are un dumnezeu care el stie ce are de făcut si eu am multe de spus dar ma opresc aicia

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Dumnezeu ția dat gura sa vorbești dumnezeu ți-a dat voce glas sa vorbești ce te doare spune-i la om ce ai pe sufletul si pe inima vorbește cu el

Te enervză spui ce frumos spui ce frumos

El nu-i nervos? El nu are probleme? El nu-i om? Ce este el din piatra? Din fier? Tot ca tine este și el carne și os suflet si inima ce a dat dumnezeu aia suntem cu toți nu-i mai face așa atâta am avut de spus

Răspuns utilizator avertizat
| Saiko10 a răspuns:

Mai bine te desparti, asa scapa de o persoana ca tine.

| Chirosan a răspuns:

O sa se sature si o sa plangi ca te inseala si tot tu o sa faci pe victima. Eu prefer sa plec de langa oamenii cu care nu pot sa comunic in loc sa ii abuzez