| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna nu mai pot nu mai rezist nu reusesc sa imi revin dupa despartirea de acum 2 luni...il vad de cateva ori pe saptamana si mereu cand pleaca parca se rupe ceva in mine, nici nu mai pot sa plang nu mai am lacrimi ma doare sufletul, evectiv simt o durere in piept, ascult doar melodii triste, am iesit afara cu un prieten care mia ridicat moralul dar cand ma intorceam acasa imi aminteam de el izbucneam in plans si toata noaptea plangeam pana dimineata. Nu mai stiu ce sa fac simt ca mor, il iubesc enorm de mult simt ca el e viata mea viitorul meu...cum ies din starea asta pentru ca nu mai rezist m-am saturat de atata suferinta sad

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta e obsesie nu e iubire, vrem ce nu avem asta e adevarul, sa isi tratezi obsesia compulsiva sa il accepti in trecutul tau si sa incerci ceva nou cu alt baiat

| neutrino a răspuns:

Incearca sa intelegi ca, in mod special in timpul adolescentei, o relatie are, pe langa un inceput, si un sfarsit.

| sofisis a răspuns:

Orice pe lumea asta trece. Trebuie doar sa vrei. Daca insisti sa plangi ca nebuna, nu vei trece prea curand peste asta.
Iesi, des, cu multe persoane.Inscrie-te la un sport. Citeste, joaca-te...fa orice iti ia gandul de la el. Si forteaza-te sa nu te mai gandesti la el.
Este absolut necesar sa va vedeti atat de des? Invatati impreuna sau ceva de genul?
Oricum, cheia e la tine. Daca tu crezi ca e un capat de tara...atunci chiar e. Tu decizi ce efect are orice asupra ta.

| AliGab a răspuns:

Pai mai fata...ti-o faci tu cu mana ta. De ce asculti melodii triste? Asta iti amplifica starea. Si de ce sa suferi pentru ceva ce nu merita? Au trecut 2 luni, vor mai trece altele 2 si uite asa va trece timpul. O fi oare singururl barbat din lumea asta? Capul sus

| Vvistula a răspuns:

Incearca remediul reorientare sexuala, alcool si animal de companie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi amintesc ca am ajuns odata beat acasa si aveam pofta de salata boeuf. Stiam ca de asta am nevoie sa ma simt mai bine. Era imperios necesar sa mananc. Dupa ce am mancat, am vomitat.

Ca sa vezi, ceea ce credem si simtim noi, de cele mai multe ori, nu are nici o legatura cu realitatea. Ce sa zic, e cazul sa incerci si alte feluri de mancare...

| Neberius13 a răspuns:

Oportunitatea perfectă să faci ceva constructiv. Vorba unui prieten "simt căcaturi spun minuni"

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Incearca sa ai o relatie cu cineva, fie si de scurta durata, dar care sa iti fie beneficawinking

| Şaptepăcate a răspuns:

Toata lumea trece la un moment dat prin si de aceasta experienta ca si fata din poveste
https://www.youtube.com/watch?v=iOFI213MuKM

| vegeta a răspuns:

Da foarte multa lume trece prin chestia asta spre de e si eu am iubit nu numai o fata dupa care am suferit dar la utima experienta ultima fata pe care am iubit-o ce am facut la fel ascultam melodii triste dar atat ca nu plangeam dar in rest sufeream dar cel mai mult bine mi-a facut iesiriele afara cu prietenii care miau ridicat moralul incearca si tu sa nu te mai gandesti la el chiar daca este foarte greu stiu cum e si iesi afara cat mai mult cu prieteni si stai de vb cu ei razi uita de suparare ca o sa treaca mai greu dar va trece si o sa gasesti alt baiat pa care il vei iubi dupa un anumit timp!

| StephanieS a răspuns:

Draga mea. Eu ti-am citit intrebarile referitoare la aceasta relatie. Uite, daca in cei 3 ani, cat ati fost impreuna, el nu ti-a facut faze de astea, cu siguranta s-a intamplat ceva. Iar concluzia la care am ajuns eu, este ca el te-a iubit, insa tu l-ai dezamagit mai multe ori. Este si gelos, dar doar pentru ca nu vrea sa imparta ce e al lui cu altii. Tu ar trebuie sa iti revizuiesti comportamentul daca chiar il vrei langa tine. Cea mai urata faza mi s-a parut cand ai chemat un fost la tine in casa, la povesti. Asa ceva nu se face! Ceau-ceau si atat! Acum sincer, cine trecea cu vederea peste asa ceva? Se simte luat de prost. Dar atunci cand ai mers la disco fara sa ii spui, oare el la ce s-a gandit? E si normal sa fuga de o asa fata. Nu cred ca el ti-a facut faze de genu', tocmai de asta nu le-a acceptat. Iar lovitura care ti-a dat-o in momentul in care a mers la nunta fara tine, a fost bine meritata.
Nu vreau sa te supar, insa imi doresc sa te trezesti la realitate. Daca crezi ca esti capabila sa fii cinstita fata de el, si sa ai un comportament matur, atunci contacteaza-l, dar nu la telefon. Vorbeste cu el fata in fata, explica-i ca esti dispusa sa te schimb. Ca-l iubesti si ca doar pe el il vrei. Dar daca faci toate aceste lucruri, sa le faci cu cap, adica sa te si tii de ceea ce spui. Altfel risti sa-l pierzi pentru totdeauna. Iti stau la dispozitie daca vrei sa vorbesim mai multe lucruri. Te ascult cu drag.
Maturizeaza-te. Iti doresc numai bine. Clarifica lucrurile cu el! Doar la el gasesti raspunsurile!