| Alexandh a întrebat:

Buna,nu stiu cum as putea sa-mi gasesc o prietena(iubita)ca nu mai rezist psihic fara cineva langa mine care sa fie tot timpul langa mine si sa-mi ofere afectiune, pur si simplu sa contez si eu pentru cineva in viata asta. Pana acum nu am avut nici o relatie cu vreo fata, nu prea interactionez cu fetele, pot sa zic ca de cand ma stiu eu nu am avut macar o prietena, eu stiu o colega cu care sa ma inteleg f.f.f. bine.Nu stiu am un complex in fata fetelor, ma pierd imediat cand vb cu o fata, daca s-ar baga in seama cu mine fara sa vreau ii dau de inteles ca nu imi pasa desi eu chiar mi-as dori sa-i dau de inteles ca imi pasa. Sunt un tip mai retras, am prieteni, ies afara chestii din astea da doar cu baieti pentru ca cu fete de unde daca nu am nici o prietena sau prietene ci doar prieteni straight face(sa nu se inteleaga ca sunt gay)? Cum am mai zis sunt ff timid cu fetele, sunt mai linistit de felul meu, nu beau, nu fumez si sunt ffff glumet happy.Nu stiu, chiar nu stiu ce as putea face. Ceva sfaturi? Sper ca nu v-am plictisit cu probleme mele, doar ca simteam nevoia sa spun cuiva oricui ce ma doare.sad

30 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca vorbesti din propria-ti experinta, pofta buna!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sfat. Îți place de o fată? Spune-i asta.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ce varsta ai? Relatiile trebuie sa fie pe locul 2 sau 3, nu pe primul.Cand vei fi impacat cu sine si nu vei mai tanji dupa atentia altora, vor incepe sa apara si fetele. Apoi, eu nu cred ca e asa de greu sa ii spui unei fete: Salut, ai vrea sa iesim la o cafea/prajitura?

| Alexandh explică (pentru dullcat):

Am 27.Am făcut asta și nici nu mi-a dat atenție.

| dullcat a răspuns (pentru Alexandh):

Daca nu iesi din casa sa stii ca nu se va intampla absolut nimic.E si asta parte din proces, plus ca socializarea in general face bine, fiindca noi oamenii suntem fiinte sociale, indiferent cat spun unii ca sunt introvertiti si nu stiu ce.laughing

| GabiDumitrescu a răspuns:

Stai breh calm, ai 12 ani? Cum naiba e asta cu cineva care sa fie TOT TIMPUL linga tine? Mdah... esti mic, mai cresti tu.

| Freya1 a răspuns:

În primul rand, sa dorești pe cineva lângă tine doar ca să nu fi singur e greșit.
Îți spun din experienta mea de zeci de ani de relație ca în primul rand îți vei creea dependenta de anumite persoane ce pot sa fie o alegere greșită, iar în al doi-lea rand o sa îți fie dor sa fii singur la un moment dat.

Bun, acum nu zic ca nu e ok sa îți faci o relatie, dar trebuie sa înțelegi ca nu trebuie sa o faci din disperare sau dintr-un fix, ci când te îndrăgostești.Nu te forță sa te îndrăgostești ca să ai pe cineva.Lasa sa ai pe cineva atunci când te îndrăgostești și crede-ma, când vei găsi acea persoana vei știi cum sa reacționezi ca să o ai și sa nu o pierzi.

| Alexandh explică (pentru Freya1):

Nu am unde cunoaste.Ca nu ies din casă deloc, nu am prieteni.

| Freya1 a răspuns (pentru Alexandh):

Pai asta e primul pas, sa ieși din casa.Voi băieții schimbați un salut și a doua zi puteți ieșii la bere, deci nu e imposibil sa îți găsești un verișor, vecin, fost coleg cu care sa ieși.

| Alexandh explică (pentru Freya1):

Vecini nu am deloc de vârstă mea prin zonă și verișorii mei au stat lângă mine dar acum sunt la casele lor, au plecat în afară.

| gabicoo a răspuns:

Joacă la Loto! Dacă ai noroc și ghicești numerele se rezolvă imediat și problema ta cu fetele!

| Hyperion7 a răspuns:

Asta suna a disparare next level.
Uneori relațiile nu sunt totul.
Da,e frumos sa visezi la o fata ideala care îți ofera tot ce vrei tu și așa mai departe, însă tu fiind neexperimentat, ai șanse foarte mari sa dai de persoana greșită și să suferi foarte mult din cauza ei.
Eu îți recomand să nu te arunci cu capul in relații aiurea daca nu știi în ce te bagi.
Mai întâi încearcă să rezolvi problemele ce țin de timiditate și de tine in general și apoi încearcă să înțelegi cum sunt fetele ca maj apoi sa combini ceva.
Nimic în viața asta nu vine din cer (cu excepția ploii laughing ), de aceea trebuie sa oferi ceva ca sa primești ceva in schimb.
Faptul că tu nu mai suporți singuratea și așa, la disperarea pe care o manifesti, ai șanse destul de mici sa combini, înțelegi?
Fetele au nevoie de băieți pe care se pot baza, încrezători în sine, nu care dispărea de la nimic toată! De aia ti-am și zis sa îți rezolvi problemele și apoi să mergi mai departe.
Bafta multa!

| TheGentleman a răspuns:

„ca numai rezist psihic fara cineva langa mine care sa fie tot timpul langa mine si sa-mi ofere afectiune"

Ești copil? Nu o să stea nimeni lângă tine 24/24

Problema e la tine. Încearcă să nu mai depinzi de alții. Găsește activități, muncește, implică-te

| Miruna333 a răspuns:

Fa terapie. Sa nu,, rezisti psihic'' fara cineva langa tine nu este ok deloc.

| LaviniuA a răspuns:

Baiete eu zic sa faci asa.
Mergi frumos la biblioteca in fiecare zi. Important: lasi mobilul acasa.
Citesti acolo ce iti place, literatura, istorie, psihologie, filosofie.
Intr-o zi o sa o zaresti pe aleasa inimii printre rafturile de carti. De aici totul o sa mearga ca uns.
Daca nu se intampla, nu-i nimic, macar o sa te alegi cu ceva cunostinte in plus.

| Drake21 a răspuns:

Fa ti cont pe retele de socializare sunt femei de toate felurile pentru toti nu conteaza cum esti tu, fiecare are Umbra lui, si nebune si bune, ai de unde alege pana te saturi

| Alexandh explică (pentru Drake21):

Am conturi pe toate, încerc online de ani de zile dar degeaba.

| Clau1978 a răspuns:

Ia si tu o papusa gonflabila sa ai pe cine buli k est tinar.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Clau1978):

De unde stii, tu asa rezolvi cu papusa gonflabila?

| f1635 a răspuns:

Cati ani, cocosel?

| Florin23041989 a răspuns:

Vai tuuuuu! Te-ai ratacit aici trolule?

| alexsirestu a răspuns:

Îți recomand să stai liniștit. Persoana potrivita o sa apară când te aștepți mai puțin. De preferat sa lași "k", și "ff", te ajuta pe viitor

| Alexandh explică (pentru alexsirestu):

De unde să apară dacă eu nu ies nicăieri.

| Eireann a răspuns (pentru Alexandh):

Si aici avem o parte a problemei. Tu crezi ca fetele o sa vina sa iti bata la usa? Iesi in lume, cauta ceva ce te intereseaza, fa voluntariat, e plina lumea de oportunitati sa cunosti fete.

| Alexandh explică (pentru Eireann):

Sunt timid

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru alexxxxxxxxxxxxzzzzz):

Chill, eu am facut primul pas si n-am mai murit.Ce spui tu se numeste aroganta sau superioritate.

| Eireann a răspuns (pentru Alexandh):

Timiditatea se poate ameliora cunoscand si intrand in contact cu oamenii. Serios, chiar functioneaza.

| Alexandh explică (pentru Eireann):

De unde oameni?

| Alexandh explică (pentru Eireann):

Și unde sa intru în contact?