| ellisaxox a întrebat:

Bună! Numele meu este Elisa și peste puțin timp fac 15 ani,
Am o familie foarte..nasoala
Toți ma urăsc, mă rog..am doar o sora in Anglia care ține la mine și o verișoară, de ce ma urăsc toți?
Nu, nu am făcut prostii, nu sunt destul de harnică ca sa le fiu slugă și d-aia sunt cea mai rea persoana de pe planeta asta.
Am doar 15 ani,la ce te aștepți?
In fine.
E normal ca mama ta sa te facă "cu*vă, rapandu*a? si "panar*mă"?
adică știe și ea că sunt virgină ca uleiul de măsline dar da, doar pentru ca am prieteni si ies cu ei sunt "cu*vă"?
Aș vrea sa plec de acasă si mama mi-o zis sa plec sau sa ma spanzur însă ma gândesc ca dacă plec va veni după mine pentru ca știe unde voi merge.
Ah am uitat sa menționez faptul ca ăștia o trăit cu violența și vor trăi mai departe, deci practic dacă as merge si ar veni după mine m-ar lovi si in mijlocul orașului.
Aș înregistra-o sau ceva însă ce as putea face cu acea înregistrare?
Nu vreau sa ma ia protecția copilului, vreau doar sa scap de aceasta "familie", mă rog, sa scap de dușmani.
Sfaturi?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" ellisaxox :... știe și ea că sunt virgină ca uleiul de măsline" - da, e bună expresia dar mai nou uleiul e contrafăcut! așa că...

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa vorbim! Asociatia Telefonul Copilului poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Poti primi ajutor specializat in mod gratuit si in deplina confidentialitate.

Apelul catre 116111 este gratuit din retelele Telekom, Orange si Vodafone, de luni pana vineri, intre orele 08.00 – 20.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente

Daca te simti in largul tau mai degraba in mediul online, ne poti scrie la 116111@telefonulcopilului.ro sau pe http://www.116111.ro (disponibil 24/7).

Poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra disponibila pe dispozitive android Happygraff http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Noi te ascultam oricand si pentru orice problema!

| anonimuIl a răspuns:

Ești prea mică să pleci de acasă.

| DovleacTurbat a răspuns:

Cum ai ajuns la concluzia că te urăsc toți?
Care e motivul pentru care te jigneste? Nu cred că o apucă să te înjure așa deodată.
Ai dezamăgit-o, i ai pierdut încrederea? Bine, astea n ar motive sa te jignească, dar na.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

-_- hei

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Calmează-te nu ești așa cum spune ia -_-

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Am o veste bună -_- o sa începeți școala