| nyoentox2002 a întrebat:

Vreau sa mor! Cat durează sa ma spânzur?
M-am săturat de viata asta, simt ca sunt un eșec!
Dorința mea cea mai mare este sa scap de orașul meu Huși(Jud VS) ca vreau sa scap de toti plus ca m-am plictisit de orașul meu, am asa o ura pe orașul meu ca nu îmi oferă nici prieteni și nici iubită, toți mă striga Guta ca asta îmi este porecla de când aveam 7 ani și urasc manelele(sunt cu trapul). Nimeni nu ma înțelege de ce vreau să plec din oraș, toți și-au format o imagine de rahat despre mine de când eram mic, sunt cunoscut în tot orașul!
Parintii spun ca nu ma pricep la nimic, asta înseamnă că nu sunt bun de nimic, am vrut să plec la mare pe 10 iunie acum ca am terminat liceul și vreau sa îmi iau zborul, ma simt ca un rahat ca la 19 ani sa ma mai comande părinții ca nu am voie sa ma duc în Constanța!
Vreau să devin independent, sa plec în alt oraș sa scap de toti, de toti oamenii din Husi și de fata aia care și-a bătut joc de mine!
De toti vreau sa uit și sa cunosc oameni noi ca să mi se schimbe viata dar nu cred că o să se întâmplă acest lucru, vreau sa mor!

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Legiunea franceza, in armata scapi de RO si husi tot ce vrei tu, aduni bani acolo si iti ridici o casa oriunde vrei in tara fara sa te cunoasca nimeni. https://life.ro/ghid-de-inrolare-in-legiunea-straina/

| nyoentox2002 explică (pentru mgtow):

Nu vreau armata ca nu ma lasa cu parul mare, eu am parul mare si cret si ala e mandria mea, fara el sunt un 0

| nyoentox2002 explică (pentru mgtow):

Eu nu vreau sa plec din ro, eu vreau doar din Husi si atat! ca astea din oras de la mine si-au format o imagine de rahat despre mine de cand eram mic, oricat m-as schimba tot degeaba! Vreau sa ma duc in alt oras atat!

| darrio2007 a răspuns:

Si de ce nu pleci, ca nu te lasa parintii? Ai 19 ani, baiete!

| nyoentox2002 explică (pentru darrio2007):

Asta zic si eu, dar vor sa ma oblige si sa ma bata la cap sa nu plec, spune ca trebuie sa am un spate ca mi se poate intampla ceva dar am spus că prefer să mor încercând, mi-as risca viata ca sa nu mai stau in orasul meu ca ii urasc pe toti si orasul!

| alexalx1234 a răspuns:

Ce naiba vezi așa mișto la Constanța nu înțeleg. E un jeg de oraș plin de panarame cu fițe, bombardieri cu bășini în cap și cocalari. La tot pasul sunt. E un oraș urât și nedezvoltat.

| nyoentox2002 explică (pentru alexalx1234):

Pai am vrut doar să mă duc în Constanța doar sa ma angajez pe perioada de vară, mi-aș risca și viata numai sa scap de orașul meu, sincer mi-ar plăcea sa stau la Iași sau Bacău, dar acum vr sa merg în Constanța ca îmi ofera și cazare și mâncare și salariu și ca cunosc lume nouă!
Eu în orașul meu Huși nu îmi plac oamenii, vreau sa uit de toti!
Dacă m-aș angaja
În alte orașe nu oferă cazare și mâncare!
Dacă m-aș angaja aici în oraș as primi 12 milioane, ma șterg cu ei la c*r!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In niciun caz NU te incurajez sa te sinucizi.
Dar daca chiar vrei sa faci asta, de ce nu vrei sa lasi un bine in urma ta umanitatii si sa-ti donezi organele? Acolo in lume sunt miliane de persoane care si-ar dori sa traiasca. De ce nu le dai lor aceasta oportunitate, decat sa o furi de tot? Ar fi mult mai putin egoist si ai fii si util societatii.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Taci! Taci că vorbești numai tâmpenii!
Înainte de a te sinucide, trebuie să cunoști lumea asta mare, mare de tot. Lumea asta mare este plină de oportunități. Pentru fiecare om în parte, indiferent din ce categorie socială face parte, sau cât este de distrus psihic.
Dacă este adevărat ce spui, te sfătuiesc să o iei ușor.
Uite, te sfătuiesc să îți faci bagajul și să pleci la mare. Este sezon și se găsește de lucru. Acolo vei întâlni tot felul de oameni și ai ce învăța, dacă vrei. Este un început.
După terminarea sezonului de la mare, vino la munte.
Sunt dispus să te ajut cu o vorbă de angajare, dacă tu consideri că vrei să muncești, indiferent de domeniu.
Nu trebuie să disperi. Trebuie doar să speri, ăsta este secretul. Lasă-i în viața lor pe cei care nu te apreciază. Sigur te pricepi la ceva, indiferent la ce.
Nu uita, viața asta este frumoasă, dar prea scurtă ca să te gândești la toate căcaturile.winking
Mă găsești aici, pe site. Baftă!

| nyoentox2002 explică (pentru SmaraldAlbastru):

Nyoentox2002 pe insta și nyo Antonio pe Facebook, dă-mi msj

| SmaraldAlbastru a răspuns (pentru nyoentox2002):

Mesajul meu pentru tine a fost dat aici.
Nu am cont pe Facebook și nici pe Instagram, fiindcă este pierdere aiurea de timp. Îmi poți cere ajutorul aici. Mesageria este deschisă tuturor.
Să știi că și eu am fost subestimat, atunci când eram de vârsta ta. Dar nu m-am gândit vreodată să mă sinucid.
Am plecat pur și simplu de acasă, de câteva ori, iar părinții și cei din jur au considerat că nu-s normal la cap. laughing
M-au iertat pentru fuga de acasă, dar tot cu ideile lor de doi lei au rămas.
Asta se întâmpla cu mulți ani în urmă.
Acum trăim alte vremuri. Și te sfătuiesc sincer să faci ceva pe părerea celor din jur. Ești om, ești unic, ești capabil de lucruri unice. Nu trebuie să semeni cu ceilalți. Trebuie doar să găsești calea prin care să arăți că se poate și altfel.
Nu ești dator lumii cu nici o explicație. Tu ești cel care contează, nu lumea, cât timp ție îți este bine iar asta nu-i afectează negativ pe cei din jur.

| nyoentox2002 explică (pentru SmaraldAlbastru):

Pai cum sa îți explic eutonguee mine nu vor sa ma lase părinții sa plec la mare și am și 19 ani ma simt ca un rahat de parca mi-ar tăia aripile, spun ca e periculos sa merg acolo ca mi se poate întâmpla ceva, ca trebuie sa am un spate!
Mai spune ca patronii astea sunt hoți ca e posibil sa îmi de teapa sa nu mă plătească, sa bage scuze ca am stricat nu știu ce și chestii din astea, ca stam cu câte 10 în camera și mi se poate fura din bunuri!
Spunea părinții ca ma mai lasă dacă era aproape gen pana în 200 km îndepărtare!

| alexalx1234 a răspuns (pentru nyoentox2002):

La faza cu patronii au dreptate. Sunt din Constanța și știu foarte bine ce fac terminații ăia.

| Anelise128 a răspuns:

Viata ta are valoare! O sa cresti si o sa mergi unde vrei, lucrurile astea sunt temporare. Nu esti un esec! Cauta-l pe Dumnezeu, El iti va schimba viata! Citeste biblia!

| nyoentox2002 explică (pentru Anelise128):

Scuză-mă eu sunt ateu

| Anelise128 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Dar Dumnezeu este real!

| nyoentox2002 explică (pentru Anelise128):

Asa se spune la toți zeii

| Anelise128 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Dumnezeii popoarelor sunt idoli. Dumnezeu nostru a facut cerurile si pamantul! El a creat totul si oamenii.

| nyoentox2002 explică (pentru Anelise128):

Povesti povesti și iar povesti, asa zic toate religiile ca zeii lor sunt adevărați, religia este făcută doar ca să ii controleze pe oameni, sa fie pace în lume, ca să nu se omoare oamenii între ei și asa mai departe

| GigaChad a răspuns (pentru nyoentox2002):

Deci aia e problema, ateii astia omoara si spanzura!

| Andreeaa20 a răspuns:

Tu la varsta asta esti deja adult asta inseamna poti sa faci ce vrei tu. Dacă nu te distrezi acum, pai atunci când?

| nyoentox2002 explică (pentru Andreeaa20):

Niciodata! Degeaba am 19 ani că
tot ca un copil sunt tratat!
Simt ca nu o sa devin independent niciodata, parca mi se taie aripile!
M-am saturat sa stau in orasul meu si sa duc aceeasu viata plictisitoare:
Mancat, dormit si stat stat pe telefon si de oras m-am plictisit inconjor de 3 ori centru si atat!