| Smileisfree a întrebat:

BunasadParintii mei de la o vreme se cearta intrunasadTati de la orice incepe sa tipe si sa o injure pe mama si desigur ca mami incepe si ea sa tipesadPana si de revelion s`au certatstraight faceNoi traim cu parintii mamei si avem doua case... una a lor si una a noastra. dar bucatarie avem doar in casa bunicilor asa ca intr-o seara bunica a iesit ca de obicei pe usa doar sa verifice ce facem si tata s-a enervat si iar a inceput scandalulstraight faceDar de data asta mami a zis ca vrea sa puna capat straight faceEu nu vreau sa divortezesadCe sa fac oare?

Răspuns Câştigător
| MeMeMe97 a răspuns:

Incearca sa faci o reuniune de familie la modul cel mai serios si sa le explici ca tie nu o sa iti fie bine fara tata sau mama si ca ar' trebui sa incerce si ei sa mai lase de la ei si sa nu se mai cer tot timpul.

4 răspunsuri:
| OSCARtoons a răspuns:

Nu ai ce face si eu am avut o problema asemanatoare dar eram mic.Nu ai ce face daca tii la ei si vrei sa nu se mai certe sa fie linistiti divortul e o solutie. Tu iti alegi cu cine stai, iar parintele celalalt te va vizita.
In cazul meu mama cu tata au divortat, tata e cam betiv, oricum am ramas cu mama si nu regret.

| sourbiscuiT a răspuns:

Salut. Ceva asemanator mi s-a intamplat si mie (dar au divortat). Nu ma pricep la chesti din astea (nu sunt psiholog)dar iti dau niste sfaturi utile:In primul rand cand incep sa se certe distragei unuia atentia si schimba subiectul(sau le spuna sa inceteze)poti sa ghasesti un subiect de discutie sa la placa amandurora (chiar si tie), nu-i lasa sa inceapa sa faca balamuc.Intodeauna asigurate ca este armonie intre ei.Cam atat stiu eu. Succes!

| photographyx a răspuns:

Buna.Si eu am avut aceeasi problema acum cativa ani doar ca ai mei au divortat.Incearca sa-i linistesti cand se cearta.Pana la urma, daca vor divorta va trebui sa te gandesti ca asa e mai bine pentru. toata lumea : ei nu se vor mai cearta, iar tu nu vei mai trebui sa ii auzi tipand.Imi pare rau.

| FeFe_5684 a răspuns:

Exact aceeasi prb o am si eu oh go on
Lasa`mi te rog id tau prin msj.
Chiar as vrea sa vb ca tine sad