| ChAnGe32 a întrebat:

Mama mea este o c***a!
acum 6ani parinti mei au divortat. Problema a fost la mama care avea un amant cam de un an, iar intr-o zi tata i-a prins in pat iar atunci mama a hotarat sa divorteze si sa se recasatoreasca cu amantul ei... toate bune si frumoase ne-am mutat la el la tara iar nici peste un an mama l-a nascut pe fratele meu insa prin 2007 lucrurile au luat o intorsatura nu tocmai placuta... al doilea sot al mamei a inceput sa vina mai mereu beat acasa, a fost dat afar de la locul de munca, incepuse sa fure lucruri din casa ca sa le poata vinde pentru a-si lua bauturi, mama nu mai suporta asa ca a hotarat sa divorteze de el.
Pt. ca apartamentul in care am stat inainte a fost vandut noi ne-am mutat la bunica.
Tatal meu adevarat aflase ce cele intamplate, iar intr-o zi a venit la bunica ca sa vb nu stiu ce chesti.
dupa aproximativ o saptama bunica mea mi-a zis ca este posibil ca parintzi mei sa se iimpace... asa a si fost
Tata l-a acceptat pe fiul celuilalt si a prins fff mare drag de el.
pentru ca nu am fi putut ramane in casa cu bunica a trebuit sa ne cautam unde sa stam insa nu am gasit nimic pentru bugetul nostru.
Bunicul meu avea un apartament care era dat in chirie, el a trimis chiriasi si ne-a dat noua apartamentul.
parinti mei parea sa se inteleaga bine. de parca nimic nu s-ar fi intamplat, dar de multe ori mai avea certuri din cauza fostului sot al mamei, care nu platea alocatie la fratemeu dar mai mereu venea in vizita la fratemeu.
Bunici mei au amenintat-o pe mama ca daca iarasi se va incurca cu acesta poate sa mearga pe drumuri.
dupa aceea am crezut ca apele s-au potolit pentru ca nu il mai vazusem pe tatal lui fratemeu pe la noi... dar intr-o zi mi-am dat seama ca nu era deloc asa.
acum vreo o saptamana pe cand erau caldurile alea ingrozitoare nu puteam sa dorm asa ca m-am trezit cu noaptea in cap. cand am vrut sa ma duc la baie am auzit gemete din camera parintilor... credeam ca faceau s*x asa ca m-am intors inapoi in camera ca nu cumva sa isi dea seama ca sunt treaza. am aprins calculatorul, si-am ramas socata cand am vazut ca era ora 8 tata era de la ora 5 la lucru. era imposibil ca el sa fi fost cu mami in camera. m-am pus inapoi in pat cu mp3 si am lasat de crezut ca dorm cand peste acum o ora am auzit ca mama a iesit afara din camera, am mai stat putin si dupa aia am iesit si eu afara din camera.
Mama statea la masa cu tatal lui fratemeu, acesta nu a mai stat mult.
dupa ce a plecta, eu am intrebat-o pe mama de ce se complica din nou cu omul acesta, i-ar ea mi-a zis sa nu imi umble gura.
eu atunci m-am enervat si i-am zis ca daca iarasi are de gand sa fie cu alcoolistul ala si sa il lase pe tati eu sigur am sa am duc cu tati.
iar ea s-a enervat si mi-a zis ca sunt o nerecunoscatoare ca ea face mereu in asa fel incat mi-e sa imi fie bine, ca mereu imi cumpara ceea ce imi trebuie. si toate astea.
cearta noastra s-a terminat cand ea a trebuit sa se pregateasca sa mearga la lucru.
de atunci ma tot gandesc ce sa fac, sa inchid ochi si sa ma prefac ca nu stiu nimic sau sa ii zic la cineva.
la bunici nu ma pot duce pentru ca acestia ar fi in stare sa ne lase pe drumuri ( si intr-adevar au dreptate ). daca i-as zice matusilor sau unchilor... acestia sigur ii vor spune bunicilor.
iar daca ii spun lui tata acesta sigur o va parasi din nou pe mami, iar mami sigur se va impac cu alcoolistul ala. si mi-e chiar imi place sa imi vad parinti impreuna ce credeti ca ar trebui sa fac?
va rog ajutati-ma puppy dog eyes

~va multumesc!~

9 răspunsuri:
| smile a răspuns:

Buna! Pff...imi pare rau ca treci prin asa ceva!@iulikka are dreptate.Nu este cazu sa o jignesti pe mama ta.Asa cum este este mama ta! Sa tinem cont si de asta.Eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu tatal tau altfel lucrurile vor lua din nou o intorsatura si mai urata decat prima oara.Si eu sunt de parere ca tatal tau nu merita asta! Succes

| iulikka a răspuns:

Nu iti mai judeca mama, mai ales facand`o curva, nici o data sa nu iti jignesti mama oricum ar fi ea, proasta curva... Ea de bine de rau te crescut si ar trebui s`o respecti pentru asta... sa trecem peste asta. Cand o femeie isi inseala barbatul inseamna ca nu mai este interesata de el din nici un pct de vedere, pentru ca o femeie nu e ca un barbat se duce la altu si a doua zi e totul ok.Mai ales daca a divortat fi sigur ca nu-l mai iubeste pe tatal tau, il iubeste pe celalalt dar fiindca el nu ii poate oferi mamei tale o siguranta financiara s-a intors la tatal tau, daca amantul va da din nou de bani fi sigura ca la el se va intoarcEhappy

| dan_1805 a răspuns:

Cel mai bine este sa ii spui tatalui tau si sa respecti decizia lui nu merita sa pateasca asta

Răspuns utilizator avertizat
| LexieG a răspuns:

Se vede ca ai o viata foarte grea.chiar nu stiu ce sa te sfatuiesc.imi pare rau ca trebuie sa treci prin asa ceva.imi dai id de mess? am putea deveni prietene foarte bune

| smaty a răspuns:

In primul rand sa stii ca nu ar trebui sa povestesti astfel de lucruri personale pe tot felul de siteuri. Astea sunt lucruri pe care numai tu si familia ta ar trebui sa le stie. In al doilea rand, tu nu poti decide cu cine sa fie mama ta. Si faptul ca ai facut-o c***a este chiar fara bun simt. Poate ca ea nu se simte bine alaturi de tatal tau. Si sa stii ca nu trebuie sa faci absolut nimic, avand in vedere ca esti un copil. Lasa-i pe parinti tai sa decida ca sa faca. Ar trebui sa uiti acest lucru si sa nu iti mai faci probleme. Si daca chiar vrei sa faci ceva, atunci vorbeste cu mama ta, dar fara a o insulta. Oricum, daca se va intoarce la celalat sot, pe care nu ai dreptul sa il faci alcoolist, va fi doar treaba ei. Daca nu vei accepta, tu poti sta la bunicii sau la tatal tau. Orice s-ar intampla, nu uita ca acea "c***a" este mama ta. Bafta!

| DeliaDelyDede a răspuns:

Judec-o cat vrei, astfel de femei merita eutanasiate, daca eram in locul tau nu as fi acceptat ca tatal tau sa se mai casatoreasca inca o data cu satana aia, mai ales ca mai are si inca un copil. Spune-i tatalui tau ca asa nu se mai poate continua. Probabil curva aia a vazut ca a iertat-o prima oara si crede ca o so mai ierte inc-odata. Si nici nu trebuie sa-ti para rau de curva aia ca de acum nu cred ca mai e asa apropiata de tine, si nu se cuvine ca tatal tau sa nu fie acasa si aia sa se **** ca taranca, eu zic ca e mai bine sa-i zici tatalui tau ca sa divorteze...

| MeAlly a răspuns:

Credema...foarte urata situatie...O sa iti impartasesc parerea mea despre mama ta:desi iti doreste binele ea nu stie sa iti arate acest lucru. Datorita acestui fapt sa impacat din nou cu tatal tau.Presupun ca ea nu mai este atrasa de tatal tau si din acest motiv incearca sa se descarce pe tatal fratelui tau.
Eu zic ca nu trebuie sa il urasti pe fratele tau deoarece el nu are nici o vina(stiu ca nu ai spus ca nu il placi dar eu doresc doar sa iti dau un sfat).
Eu zic ca nu trebuie sa ii spui tatalui tau(daca ar afla cu siguranta sar desparti definitiv de mama ta)pana la urma va afla el intr-un fel sau altul.
In concluzie eu zic sa nu iti numesti mama c***a deoarece o adevarata c***a nu si-ar iubi copilul atat de mult

P.S. Eu iti urez toata bafta din lume ca lucrulile sa se linisteasca si mama ta sa nu mai repete din nou acceasi greseala.Mult noroc!

| adda11 a răspuns:

Smaty straight face intr-un fel ai dreptate in altfel nu ai!happy nnu ai cum sa intelegi ce simtewinking crede-ma chiar daca pare de bun simt ca si-a jignit mama pe ea o doare mai rau decat pe mama sa faptul ca a zis ca e curva! stam sa analizam faptul ca fata s-a saturat sa se mute dintr-o casa in alta si faptul ca tatal sau (natural) nu bea, iar ea a ajuns la unu care bea. la o persoana care consuma alcool automat in timp apar certuri, pentru ca nu sunt bani ca ia din casa, iar fata nu a fost obisnuita in certuri si scandaluri! apoi faptul ca de ce isi zice of-ul aici! ca numa in familia ta! daca sta inchisa in ea, se distruge complet, respectu meu ca a avut curaj sa zica ce-a avut pe inima! iar pentru tine eu zic sa faci ce simti ca zice inima! ce simti ca e mai bine! daca tu vei tine ascuns e posibil ca mama ta sa continue acest circ poate ani la rand, sau sa fie prinsa inca o data de tatal tau si va fi mai rau! nu esti o nerecunoscatoare, intr-adevar e mama! dar ce mama e aia care isi plimba copii de ici colo! si ai putea incerca sa vb cu tatal tau si sa incercati sa faceti cumva sa fie bine pentru toti! si faptul ca iti scoate ochii ca te-a crescut la urma urmelor nu ai cerut sa fi nascuta si crescuta! te-a nascut pentru ca a vrut si te-a crescut pentru ca a vrut! sti cum e respecta-ma sa te respect! la urma urmelor fata s-a saturat de toata panarama asta! sa nu uitam ca din toti ea sufera cel mai mult si mai e si un baietel la mijloc! Decii draga mea :X fa ce iti dicteaza inima si incearca sa treci peste! Baftaa big hug