| Stefania a întrebat:

Prietena aceea de care v-am povestit ieri deja chiar devine foarte enervanta! La romana, la matematica si la toate materiile copiaza la teste si teze, deja nu o mai suport.

Sincera sa fiu deja sunt invidioasa pe ea.Pe cand eu am luat 8, 96 la matematica la test si ea a luat 9, 69 fara sa merita pentru ca a copiat.Si cu fetele de la mine din clasa am mai discutat despre ea si si ele au spus ca nu este corect. Ce sa fac? Sa o spun profesoarei? Cum? Deja nu mai suporta, cum adica sa obtina o nota atat de mare? Si cand o asculta pe note sau cand o trece la tabla nimica nu stiesad. Mereu isi gaseste ceva scuzesad, si daca are dreptate si daca nusad

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Oameni dintr-ăştia au fost, sunt şi vor mai fi.
Realist vorbind nu ai ce-i face aşa că ia şi vezi-ţi de treaba ta şi n-o mai băga în seamă.
Când va conta mai mult, atunci se va vedea ce-are în cap.
Nu notele reflectă ce-ai în cap!

| Flav a răspuns:

Ce treaba ai tu cu ograda vecinului? Invata pentru tine, lasa-i pe altii. Iti spun eu sigur ca nu-ti va fura colega ta bucata de paine de peste 10 ani. Isi fura singura pielea, isi va da seama de asta mai tarziu.winking

| Razvan a răspuns:

Asta inseamna sa fi descurcaretwinkingBineinteles asta nu presupune ca e si corect.Cand va lua primul 3 pe copiat se va lecui.Sa o parasti e patetic.Dovezi concrete nu ai si pici de paracioasa in ochii profesorului.Nu mai fi atat de concentrata pe actiunile ei ci axeaza-te pe ale talehee hee

| shadovv a răspuns:

Mai bine ar trebui sa te autoevaluezi. offf m am saturat de atetea... mai lasa fitele astea sau mai bine du-te si spanzurate ca degeaba traiesti

| ELD a răspuns:

Pai cand copiaza spuneti`o doamnei profhappy

| Skylerx a răspuns:

Ii poti spune profesoarei. Si sa stii ca nu e corect! Dar profesoara ta nu o vede cand copieaza? Spune-i profesoarei sa fie cu ochii pe ea, ca sa ia note pe merit, nu pe furt, ca vulpea la furat. Nu este corect si sa stii ca profesoara nu trebuia sa o creada la scuzele alea ale ei. Cand minte, minte dar cand spune adevarul? Nu cred ca il mai spune. Intr-o zi poti vorbi cu parintii fetei, sa ii explici caci invatatoarea nu prea poate face mai nimic de educarea ei si ei o pot educa mai bine. Sa stii asta de la mine: se vede ca parintii nu au cei sapte ani de acasa. Iar cat despre fata aceea, nimic de spus decat atat: sa se faca cuminte, sa nu mai copieze la teste si sa asculte de sfaturile parintilor. La sedintele cu parintii invatatoarea nju spune ce face ea la scoala? Nu vede ca ea copieaza?

| Stefania explică:

@Ralucutza si daca o vede nu o intereseaza, dar daca ar vedea pe alta atuncia ar fi problemastraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i dirigintelui sau dirigintei tale! nu tb sa induri asa ceva! ea se fura pe ea! am avut o colega asa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci jur daca am mai vazut pe cineva pe situ asta sa posteze atatea prostii tu nu ai treaba? nu stiu invata fa un sport fa ceva netu asta pe voi copii va omora, eu altfel mi am petrecut copilaria! te plicti rau chiar pentru orice vii si scrii aici sa te aflii in treaba? maine poimaine vii si spui ca ca ti so dezlegat siretu si ne intrebi ce sa faci gaseste-ti o ocupatie

| Phantelul a răspuns:

Tu invata pentru tine si nu te mai gandi la altii, crede-ma ca la evaluarea nationala sau la bac nu o sa stea lucrurile asa mereu odata si odata va trebuii sa invete