| Scumpica209 a întrebat:

Sa incep. Sunt de 8 luni cu un baiat si il iubesc dar nu-mi plac anumite lucruri sad El tot timpul pleaca ba la vreun prieten ba la pacanele depinde iar eu stau numai in casa pentru ca numai am prieteni doar pe fb mai vorbesc cu vreo 2-3 prietene, imi interzice sa vorbesc cu baieti, sa dau likeuri pe fb baietilor, trebuie sa vin la 9 jum in casa. Mai am doar un prieten si mai ies cu el, dar foarte rar si stau decat 2-3 ore pe afara si cand vin in casa bineinteles ne certam. Dar stiu ca si el ma iubeste pentru ca s-a schimbat. La inceput era nepasator,vorbeam din cand in cand,nu prea ne vedeam,se dadea la toate fetele iar de ceva timp e diferit. Se poarta foarte frumos cu mine, vrea sa ne vedem, vorbim mereu, nu se mai da la nicio fata pur si simplu se poarta total diferit. Treaba e ca uneori simt ca innebunesc, ma plictisesc groaznic ca nu vorbesc cu nimeni, e aiurea. Nu stiu ce sa fac sa raman cu el sau sa ma despart de el? Sa aleg sa vorbesc cu toata lumea dar pe nimeni sa nu intereseze de mine in caz ca am o problema [ca asa e lumea] sau sa-l aleg pe el care stiu ca imi e aproape? straight face Si tin sa mentionez ca nu locuim in acelas oras

Răspuns Câştigător
| IndiferentXD a răspuns:

O relatie fara viitor. iesi afara traieste-ti viata, n.ai ce face cu asta, in ritmul asta mai tarziu iesi din casa doar cu bilet de voie happy!

6 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Mai bine renunti acum.Nu cred ca ceea ce simte el pentru tine se poate numi iubire.Cand iubesti pe cineva, o faci neconditionat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai inclus si varianta cu despartitul nu a fost o simpla intamplare, pur si simplu asta simti tu, ca nu merge si ca nu esti fericita.
Dragostea nu vine cu restrictii dar in dragoste conteaza si sa iti petreci timpul cu cel drag dar sa ai si timpul tau de respiro.
Poti incerca sa ii spui ce te deranjeaza.

| Andreeaaaaaaaaa a răspuns:

Daca te "inchide " asa... Te sfatuiesc sa termini. Ok, o fi el invidios, dar sa nu te lase sa vorbesti cu un baiat sau sa iesi in oras. La cum l-ai descrim cred ca si acum o sa va certati. Si de ce sa te certe? Esti un animal al lui? Impunete. Spune-i ca daca nu se schimba - Aloooha. Indifernt cat de mult il iubesti nu merita, Mai sunt baieti mult mai gentalmeni decat el. Funda?

| Crocodilul01 a răspuns:

Pare cam gelos! Crede-ma ca nu e bine sa ai langa tine o astfel de persoana! Iti faci viata praf! Mai iesi din casa si ai sa vezi ca ai sa gasesti pe cineva mai bun!

| pufoshenia24 a răspuns:

Pai. ar trebui sa mai iesi si tu sa iti mai faci prieteni. e cam gelos din cate mi-ai zis tu. probabil ii e frica sa nu te piarda. ( nu stiu) daca tu ai zis ca te iubeste. eu zic sa vorbiti serios odata si sa lamuriti lucrurile. nu te despartii momentan de el. nu te grabi sa tragi impresii pripite. mai vorbiti mai discutati si daca va iubiti cu adevarat ajungeti voi la un punct comun unde sunteti de acord aman2... parerea mea. mult succes! papakisswinking

| PaPuShiKa24 a răspuns:

Te sfatuiesc ca daca tii la relatia asta tinel strans langa tine trage si cu dinti daca e nevoie si tragel dupa tine sa renunte la pacanele si la restul.kiss daca in schimb te indoiesti in continuare de faptul ca vrei sa'l lasi. numai astepta si fa'o..pentru ca daca te indoiesti inseamna ca nu-i asa important kiss precum crezi kiss si eu am o relatie super serioasa si la mine a fost asa la inceput dar l-am luat dupa mine pentru ne'am dorit unul pe altu iar acum suntem logoditi sper sa va tina cat mai mult kiss deci e doar vorba de ceea ce tu simtikiss.kissbig hug iti doresc sa ai parte de multa iubire pupici kiss